تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024
2

آخرین وضعیت سرمربی تیم ملی ایران/ کی‌روش می‌تواند توافقی جدا شود!

  • کد خبر : 6543
  • 13 بهمن 1393 - 8:52

عصر ایذه: رئیس فدراسیون فوتبال ایران آخرین وضعیت قرارداد کارلوس کی‌روش با تیم ملی را تشریح کرد و گفت: کی‌روش […]

عصر ایذه: رئیس فدراسیون فوتبال ایران آخرین وضعیت قرارداد کارلوس کی‌روش با تیم ملی را تشریح کرد و گفت: کی‌روش درخواست کرد که اگر ما نتوانیم امکانات لازم را فراهم کنیم قراردادش را به صورت توافقی فسخ کند.

 

773571

به گزارش پایگاه خبری عصر ایذه به نقل از مهر، علی کفاشیان درباره جلسه‌اش با کارلوس کی‌روش، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: من برنامه جام جهانی بعدی و صعود به این مسابقات را از کارلوس کی‌روش خواستم. همان طور که خودتان در جام ملتهای آسیا دیدید همه تیم ها آماده اند و حاشیه امنی برای هیچ کدام از تیم ها وجود ندارد.

وی افزود: بعد از جام جهانی برزیل ما قراردادی را با کارلوس کی‌روش امضا کردیم و او موظف است تا جام جهانی روسیه هدایت تیم ملی را برعهده داشته باشد. با این حال کی‌روش بعد از جام ملتهای آسیا از کند بودن روند سرمایه گذاری فوتبال و فراهم نشدن امکانات اظهار نگرانی شدیدی کرده است. کی‌روش به ما گفت اگر شرایط به همین شکل باشد نمی تواند ادامه بدهد.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران با تاکید بر اینکه کی‌روش پس از مرخصی چند روزه به ایران بازمی گردد، گفت: اولین برنامه تیم ملی حضور در کشور سوئد و بازی با تیم ملی فوتبال این کشور و کشور شیلی است. با این حال همان طور که گفتم تمام نگرانی کی روش این است که فدراسیون نتواند امکانات را فراهم کند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا کارلوس کی‌روش درخواست کرده که به صورت توافقی از تیم ملی جدا شود، گفت: بله، ایشان چنین چیزی را عنوان کردند ولی مشروط به اینکه ما نتوانیم امکانات را فراهم کنیم. در صورتی که فدراسیون نتواند کار تیم ملی را پیش ببرد و امکانات مورد نیاز را فراهم کند، کی‌روش به صورت توافقی جدا می‌شود.

علی کفاشیان در ادامه در مورد حمایت‌های مالی که باید از فدراسیون صورت بگیرد، افزود: اصولا در همه کشورها که فوتبال جایگاه خاصی بین هواداران دارد، دولت‌ها به تیم‌های ملی کمک می‌کند. امروز فدراسیون فوتبال با بحران مالی شدیدی روبروست زیرا نه سازمان ملی توانسته حق پخش را کامل بگیرد، نه اسپانسر توان مالی پرداخت هزینه‌ها را دارد و نه حمایت‌های لازم از ما صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه این عوامل در ضعیف کردن باشگاه‌ها، لیگ و فوتبال ایران تاثیر گذار است، تصریح کرد: کی‌روش مردی باهوشی است و وقتی می‌بیند فضای روشنی پیش روی آینده فوتبال نیست، چنین برخوردهایی را انجام می‌دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: همه کشورها بودجه لازم برای فوتبال را پرداخت می‌کنند، البته بودجه مدنظرمان آنچنان زیاد نبوده و معمولی است. اگر این مبلغ به فدراسیون فوتبال داده شود کارها را طبق روال عادی پیش می‌بریم و مطمئنا اگر از این مرحله به خوبی عبور کرده و به جام جهانی صعود کنیم، در آمدهایمان بیش از هزینه‌ها خواهد بود.

وی بار دیگر تاکید کرد که فدراسیون فوتبال تنها وظیفه آماده‌سازی تیم فوتبال بزرگسالان را ندارد و تیم‌ های امید، جوانان و نوجوانان فوتسال، فوتبال ساحلی در دو بخش آقایان و بانوان را هم باید اداره کند که این تیم‌ها هزینه‌های بسیاری را جهت آماده‌سازی نیاز دارند.

کفاشیان یادآور شد: مطمئنا در این شرایط برنامه‌ها امکانات و ایده‌هایی که کی‌روش جهت آماده‌سازی تیم ملی برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ دارد، را نمی‌تواند فراهم کند و در این خصوص با مشکلاتی روبرو خواهیم شد.

وی اضافه کرد: این حق مردم و فوتبال کشور است که مسئولان بودجه لازم برای آماده‌سازی هرچه بهتر تیم های ملی را فراهم کنیم. خوشبختانه مردم ایران فوتبال شناس و فوتبال فهم هستند و به خوبی شرایط موجود را درک می‌کند. شما ببنید تیم ملی در جام ملت‌ها هرچند نتوانست به مرحله پایانی صعود کند اما همه از عملکرد ملی‌پوشان که در زمین مسابقه تمام سعی و تلاش خود را به کار بستند، راضی بودند.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه اگر تیم‌های ملی ایران اینگونه بازی کنند، همه از آنها راضی خواهند بود، ادامه داد: بودجه‌ای که لازم داریم مقطعی است زیرا با موفقیت در مسابقات مختلف از FIFA و AFC هزینه‌هایی را دریافت می‌کنیم که این منابع مالی در زمان جام جهانی بیشتر است. در حال حاضر حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد حقوق هزینه‌ها و پاداش کادر فنی و حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیارد حداقل هزینه برای آماده‌سازی تیم ملی است.

وی در ادامه افزود: در کنار هزینه‌های حقوق، کادر فنی و آماده‌سازی تیم ملی، باید به فکر تامین هزینه‌های لازم برای رفع مشکلات زیر ساختی هم باشیم. شما ببینید سه سال است نتوانستیم زمین چمن کمپ تیم های ملی را به صورت زیرساختی تعمیر کنیم و یا سالن بدنسازی هنوز کامل نشده است. وقتی حمایت مالی نمی‌شویم و این موضوع توسط مربیان تیم ملی درک می‌شود، آنها شرایط برای همکاری مناسب نمی‌دانند.

بودجه ۲۵ میلیارد تومان در سال یعنی ۱۰۰ میلیارد در ۴ سال آیا تنها برای صعود تیم ملی به جام جهانی است یا هدف رسیدن به مراحل بعدی جام جهانی و پیشرفت فوتبال؟ کفاشیان در پاسخ به این پرسش اظهار کرد: تمام کشورهایی که علاقمندان به فوتبال آنها زیاد هستند، بیشتر از این هزینه می‌کنند. شما ببینید ژاپن ۱۰ برابر بیش تر از ایران هزینه سالیانه فوتبالش است و تیم ملی این کشور در جام ملت‌ها حذف می‌شود. نیمی از کشورهای عربی هم هزینه‌های‌شان چندین برابر ایران است زیرا می‌خواهند خواسته‌های مردم خود را اجرایی کنند.

وی ادامه داد: مردم ایران دوست دارند تیم ملی با کشورهای مطرح دنیا در ایران بازی کنند اما این دیدارها هزینه های خاص خودش را دارد مطمئنا در مسیر جام جهانی هم سال اول این قدر هزینه دارد و سال های بعد از درآمدهایی که از FIFA و AFC  داریم هزینه هایمان کاهش می یابد. ضمن اینکه نمی توانیم برنامه ریزی هم نکنیم زیرا از کشورهای دیگر عقب می افتیم ما سعی و تلاشمان این است که بهترین ها را برای تیم ملی داشته باشیم تا بازیکنان هم در زمین مسابقه بهترین عملکرد خود را ارائه داده و مردم هم راضی باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: وقتی یک شبکه تلویزیونی حق پخش بالایی را برای یک مسابقه فوتبال پرداخت می کنند برای این است که مردم دوست دارند، برای تماشای آن بازی هزینه کنند. به همین دلیل سرمایه گذاری روی فوتبال هیچ زمان نباید متوقف شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا عملکرد کادر فنی تیم ملی و این تیم در جام ملت‌ها بررسی می‌شود و علاوه بر توجه نقاط قوت معایب آن نیز به کادر فنی عنوان خواهد شد؟، تصریح کرد: در این مدت دو جلسه داشتیم و باز هم این مسائل در کمیته فنی توسعه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. ما نه تنها عملکرد تیم ملی در جام ملت‌ها بلکه عملکرد تیم امید و سایر تیم‌های آن نیز در این کمیته مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

کفاشیان اضافه کرد: حتی کادر فنی که قرار است برای جام جهانی ببندیم، نیز در این کمیته مورد بررسی قرار می‌گیرد و اینکه آیا افراد مورد تایید هستند یا نیستند هم در این کمیته مورد بحث قرار خواهد گرفت.

وی در مورد بازی‌های تدارکاتی که تیم ملی با باشگاه‌ها انجام می‌داد، اینگونه اظهارنظر کرد: همیشه برگزاری دیدار تدارکاتی با تیم های ملی میسر نیست و باید از ماه‌ها قبل برای این موضوع برنامه‌ریزی کرد به طور مثال ما ۴ ماه پیش با سوئد به توافق رسیدیم و چند روز پیش هم مذاکرات ما با شیلی نتیجه بخش شد.

رئیس فدراسیون در پایان گفت: برای برگزاری دیدار تدارکاتی با تیم‌های ملی باید برنامه‌ریزی و بررسی لازم صورت گیرد زیرا اکثر تیم‌های ملی دنیا بازیکنانشان در لیگ‌های مختلف به میدان می‌روند و تنها در زمان خاص می‌توانند به میدان بیایند. البته برای تیم‌های امید و پایه شرایط جدول گذاری دیدارهای تدارکاتی مناسب تر است.

لینک کوتاه : http://www.asreizeh.com/?p=6543

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.