تاریخ : یکشنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۲ 28 جماد أول 1445 Sunday, 10 December , 2023
5

القاء تقابل سپاه با دولت هدف عملیات روانی دشمن

  • کد خبر : 505
  • 25 آذر 1393 - 7:02

عصر ایذه :سرلشکر جعفری گفت: دشمنان تلاش می‌کنند که القاء تقابل بین سپاه و دولت را مطرح کنند و این […]

عصر ایذه :سرلشکر جعفری گفت: دشمنان تلاش می‌کنند که القاء تقابل بین سپاه و دولت را مطرح کنند و این از اهداف عملیات روانی و فضاسازی دشمنان ماست.

به گزارش عصر ایذه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سالروز ایجاد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه پس از جنگ، سازندگی در عرصه های مختلف در کشور نیاز اصلی بود و از طرفی تحریم های اقتصادی در آن دوره که پس از پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده بود کشور را با مشکل روبرو کرده بود گفت: نیاز به سازندگی هم به واسطه جنگ بروز کرد هم بدلیل عدم توسعه زیرساخت ها که از قبل از انقلاب وجودداشت وکشوررا به شدت نیاز مند توسعه در عرصه های مختلف کرده بود.

سردار جعفری با اشاره به اینکه در طول ۸ سال جنگ نیز توجه به این زیرساخت ها امکان پذیر نبود و از طرفی جنگ هم مشکلاتی را بوجود آورده بود، افزود: کشور باید به سرعت به سمت پیشرفت و جبران خسارت های ناشی از جنگ حرکت می کرد.

وی با یادآوری پایان جنگ و تجارب ذی قیمت حاصل از آن برای کشور گفت: نیازهای پس از جنگ و خسارت های زیاد جنگ موجب ورود سپاه به عرصه های سازندگی شد.

فرمانده کل سپاه گفت: در دنیا هم در این شرایط، بهترین عامل کمک به کشور نیروهای مسلح هر کشوری است و در کشور ما هم سپاه با توجه به نقش تعیین کننده ای که در جنگ داشت بویژه در حوزه مهندسی آماده خدمات رسانی بود.

وی گفت:‌سپاه با توجه به در اختیار داشتن تجهیزات و ماشین آلات مهندسی و نیروهای مجرب که در اختیار نیروهای مهندسی رزمی سپاه بود و تجربه و ساختار گسترده وارد عرصه سازندگی شد.

سرلشکرجعفری تصریح کرد: بیش ازده گروه مهندسی با هزاران دستگاه و ماشین آلات که در طول جنگ تهیه شده بود در اختیار سپاه قرار داشت و این توان عظیم برای سازندگی کشور نمی توانست در انبارها خاک بخورند و کاری انجام ندهند.

فرمانده کل سپاه گفت: با نظر دولت وقت و با مجوز مقام معظم رهبری سپاه پاسداران، حدود ۲۵ سال پیش با امکانات خود وارد عرصه سازندگی شد.

وی افزود:‌دشمنان چون نمی‌خواستند کشور پیشرفت کند و سازندگی در کشور صورت گیرد هرگونه اقدامی را دراین زمینه انجام می دادند واین درحالی بود که نیاز به ورود نیروهای اعتقادی و انقلابی به این عرصه و کمک به دولت ضروری بود.

سرلشکرجعفری با بیان اینکه ورود سپاه به عرصه سازندگی در راستای قانون اساسی صورت گرفت اضافه کرد: با یاری خدا سپاه نقش خوبی در عرصه سازندگی ایفا کرد و تاکنون هم نقش تعیین کننده داشته است.

فرمانده کل سپاه گفت: ‌ورود سپاه در عرصه سازندگی با نظرات متفاوتی روبرو بود از جمله اینکه، مخالفین نظام به طریقی ورود سپاه به این عرصه ها را نگران کننده می دانستند.

وی با بیان اینکه برخی نیروهای دلسوز نظام اینگونه مطرح کردند که سپاه عرصه را برای پیمانکاران بخش خصوصی تنگ می کند، تاکید کرد: با وجود این سپاه پاسداران با توجه به تجربه و توانمندیهایش لازم بود که وارد این عرصه شود چراکه سپاه با توجه به نوآوری و خلاقیت هایش، محدودیت‌های اعمال شده را می توانست دور بزند و با اتکای به نیروهای متعهد داخلی فعالیت کند که در آن دوره این نگاه دربرخی پیمانکاران خصوصی وجود نداشت.

سرلشکر جعفری گفت: سپاه با اقدام های ابتکاری تحریم هایی راکه در این عرصه درباره محدودیت در حوزه تجهیزات بروز می‌کرد را مرتفع می کرد اما با این کار واردات محدود می۷شد وبرخی واردکنندگان به همین علت جزو مخالفان سپاه قرار می گرفتند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: نگاه قرارگاه سازندگی سپاه این طور بود که طرح های کلان و ملی را با دولت قرار داد می بست و به عنوان مجموعه بزرگ پیمانکاری طرف مقابل دولت می شد ، اما در عمل سپاه بسیاری از شرکت های خصوصی را بکار می گرفت.

وی گفت: در واقع سپاه مدیریت می کرد و شرکت های بخش خصوصی که هم اکنون تعداد آنها به بیش از چهار هزار شرکت می رسد و در قرارگاه سازندگی با سپاه کار می کنند و رضایت هم دارند به همکاری می گرفت .

سردار جعفری تصریح کرد : قرارگاه سازندگی امکان ادامه فعالیت در عرصه های بزرگ را دارد واین درحالی است که در برخی طرح ها که پیمانکاران دیگر فعال هستند وقتی پولی به موقع از جانب دولت پرداخت نمی شود پیمانکاران با مشکل مواجه می شوند و کار متوقف می شود.

فرمانده کل سپاه با تصریح اینکه اکنون خود دولت هم اقرار دارد که قرارگاه سازندگی، سپاه ضربه های بودجه ای و پولی وارده به دولت را می گیرد و باتوانمندی داخلی پروژه ها را جلو می برد افزود: ابهاماتی که در دولت جدید درباره ورود سپاه به عرصه سازندگی وجود داشت پس از استقرار دولت و با بررسی و ارزیابی طرح هایی که انجام شده بود رفع و نیاز به حضور سپاه در این عرصه ها بیشتر احساس شد.

وی گفت: هم اکنون سپاه بسیاری از طرح هایی را که پیمانکاران خارجی از ادامه آنها سرباز زده و ناقص رها کردند ، با توان در حال اتمام آنهاست و اجازه نداده این پروژه ها تعطیل شوند.

سرلشکر جعفری به نقش تعیین کننده سپاه در حفاظت از انقلاب و دفاع از ارزش های انقلاب و تمامیت ارضی کشور اشاره کرد و گفت: این نقش سپاه برای دولت و دشمن آشکار و تعیین کننده است چون سپاه در عرصه های فرهنگی، سازندگی ، امنیتی و دفاعی ماموریت مصوب و ابلاغی دارد و هدف اصلی و نقش اصلی سپاه در حفظ انقلاب و دستاوردهای انقلاب است.

وی گفت: آنچه که دشمنان بویژه امریکا و اسراییل غاصب از آن ناراحت هستند همین انقلاب اسلامی است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: مواضع انقلابی مردم ما و نظام اسلامی و پایبندی به اصول انقلاب و آرمان ها و ارزش های انقلاب و اصول و عقاید دینی ما که سپاه در آنها پیشتاز است دشمنان را نگران کرده است.

وی گفت: این تهمت ها طبیعی است و زمینه یکی از این تهمت ها ، حضور سپاه در عرصه های اقتصادی است.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: حضور سپاه در عرصه سازندگی کشور با حضور در عرصه های اقتصادی متفاوت است چرا که سپاه به هیچ وجه در فعالیت هایی چون داد و ستد بازاریابی، تجارت و صادرات و واردات فعالیت نمی کند.

سرلشکرجعفری تصریح کرد: سازندگی با فعالیت اقتصادی متفاوت است و سپاه هم ماموریت دارد که در عرصه سازندگی حضور داشته باشد.

وی گفت: محرومیت زدایی، فعالیت عمرانی در بخش های مرزی و امنیتی کشور و نقاط ناامن،‌ آبرسانی در نقاط ناامن عرصه هایی است که فقط سپاه می تواند حضور داشته باشد.

سرلشکرجعفری افزود: طبیعی است که دشمنان برای تشدید مخالفت‌هایشان عرصه دیگری را بهتر از حضور سپاه در عرصه های سازندگی نمی یابند و حرکت های برنامه ریزی شده صورت می دهند.

وی گفت: به همین دلیل است که وقتی مسئله ای در کل کشور مطرح می شود رسانه های گسترده ضد انقلاب به سرعت آنرا دامن می زنند و در صورتیکه مسئولان که این موارد را مطرح می کنند اقرار می کنند که منظورشان سپاه نیست.

سرلشکر جعفری افزود: دشمنان تلاش می‌کنند که القاء تقابل بین سپاه و دولت را مطرح کنند و این از اهداف عملیات روانی و فضاسازی دشمنان ماست.

فرمانده کل سپاه در ادامه صحبت های خود درباره نقش قرارگاه سازندگی در پیشرفت کشور گفت: مردم به خوبی یادشان هست که چند سال پیش به شدت کشور نیاز به گاز و برداشت از میادین مشترک با کشورهای حاشیه خلیج فارس داشت.

وی افزود: در حالی که کشورهای حاشیه خلیج فارس به سرعت در حال برداشت از میادین بودند شرکت های پیمانکار خارجی بدلیل تحریم های فعالیت در این پروژه ها را نیمه کاره رها کردند و کارها متوقف شد.

فرمانده کل سپاه گفت: در چنین شرایطی سپاه اعلام آمادگی برای ادامه کار با اتکا به توانمندیهای داخلی اعلام آمادگی کرد.

وی افزود: سپاه با سازماندهی و مدیریت متخصصان داخلی و پذیرش ریسک پذیری بالا در این عرصه فازهای ۱۵ و ۱۶ را با تمام توان به بهره برداری رساند و ثابت کرد که ما هم می توانیم.

سرلشکرجعفری تصریح کرد: در چنین شرایطی بود که برخی شرکت های دیگر هم اعلام آمادگی برای فعالیت در این عرصه کردند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: اجرای طرح های گازی و بهره برداری از فازهای ۱۵ و ۱۶ بدون اتکا به تجهیزات خارجی و با اتکا به توانمندی های داخل کشور صورت گرفت و هم اکنون تامین حجم بسیار زیادی از گاز کشور مدیون همین دو فاز است.

وی گفت: تامین نیاز گاز کشور و نبود مشکل در زمستان امسال بدلیل فعال شدن همین دو فاز است.

سرلشکر جعفری افزود: بدون تردید در پروژه های سد سازی، راه آهن کشور، توسعه بزرگراه ها و بسیاری از تونل های آبرسانی و انتقال گاز و نفت اگر سپاه وارد نشده بود در کشور شاهد این میزان خدمات ارائه شده به مردم نبودیم.

فرمانده کل سپاه گفت: هم اکنون سپاه قادر به اجرای طرح هایی در کشورهای دیگر است و برخی از کشورهای دوست و همراه، به دنبال سپردن قراردادها به سپاه هستند.

سرلشکر جعفری تاکید کرد: سپاه به عنوان فرزند انقلاب و مردم آماده ادامه خدمت به این آب و خاک و خدمت به نظام اسلامی است.

لینک کوتاه : http://www.asreizeh.com/?p=505

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.