تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
7

انتخابات شورای شهر ایذه و اهواز مهندسی شد ؟

 • کد خبر : 52098
 • 10 خرداد 1396 - 16:31
انتخابات شورای شهر ایذه و اهواز مهندسی شد ؟

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای با تمام فراز و نشیب هایش به پایان رسید.

منتخبین مردم مشخص شدند و لیست نهایی به تایید نهادهای مربوطه رسید و مردم درجربان آن قرارگرفتند، ولی باید بگوییم برای برخی ازجریانات، انتخابات تازه شروع شده، کافیست نیم نگاهی به فضای مجازی بی دروپیکر این روزها در استان خوزستان بیندازیم تا بهتر موضوع رامتوجه شویم.
نکته‌ی قابل توجه دراین انتخابات وفضای مجازی این مدت، نوشتن نقش یک فراقهرمان  برای یکی از نمایندگان استان خوزستان درطول برگزاری انتخابات است.

نقشی بسیارخطرناک که ازطرف برخی جریانات انحرافی برای به زیرسوال بردن روند قانونی انتخابات طراحی گردید و متاسفانه درطی این مدت بسیاری ازمردم استان وبه خصوص مردم شهرستان های اهواز و ایذه را نیزتحت شعاع خود قرارداد !
می گویند این فراقهرمان که درطی این مدت همه از اومی گویند وتمامی جریانات از آغاز تاپایان به اوختم می شود، نماینده ی حوزه ی ایذه وباغملک ، هدایت الله خادمی است.
اما بهتراست ابتدا از خودمان بپرسیم که روند قانونی انتخابات درکشور قانونمندی مثل ایران با نهادهای نظارتی و امنیتی بسیار پیچیده و فیلترهای قانونی اش ، آیا این اجازه را به این فراقهرمان  می‌تواند بدهد که یک تنه انتخابات را مهندسی کند!!!!

پاسخ قطعا منفی است.
چراکه همه ی مامی دانیم حوزه ی اختیارات هرشخص درقانون تاکجاست و یک نماینده ی مجلس تاکجا می تواند از اختیارات قانونی خود برای برگذاری بهترانتخابات استفاده کند، پیش داوری های انتخاباتی همیشه خطرناک وجریان ساز هستند.
نمونه ی بارز این پیش داوری ها را درجریان فتنه سال ۸۸ و همراهی جریانات معاند نظام بامعترضین همه‌ی مادیدیم و ازنزدیک بازخم های آن آشناهستیم.

جریاناتی که تمامی دستگاه های اطلاعاتی وسرویس های جاسوسی منطقه وبسیاری ازکشورهای بزرگ وکوچک هزینه های بسیاری  کردند، ولی خوشبختانه بارهنمون های مقام معظم رهبری، بصیرت و آگاهی مردم این جریان در درون نطفه خفه شد.
اما این بار باید گفت جریانی انحرافی درسطوح کوچکتر قصد دارد انتخابات قانونی مردم استان خوزستان را در برخی شهرها ازمسیراصلی خود خارج کند و باعث ایجاد شبهه و نفاق قومی دربین مردم گردد.
ورود جریانات قومی و کوبیدن برخی ازنیروهای سیاسی توانمنداستان دراین میان، این هشدار را به ما می دهد که بازیگران پشت پرده‌ی این سناریو، نه تنها قصد دارنداساس قانونی انتخابات را زیرسوال ببرند، بلکه جریان مهمتری را دنبال می کنند، که بی شک نوک پیکان ان متوجه کسانی خواهد بود که درطی سال های گذشته فرصت تسویه حساب با آنان پیش نیامده بود و این زمان بهترین فرصت ممکن را برای رقبای آنهادرسطوح مدیریتی استان ایجاد نموده تاضمن پیگیری مطالبات شخصی خود، حساب های عقب مانده خود را نیز تسویه نمایند.

متاسفانه از آغاز برگذاری انتخابات افرادی همسو و شکست خورده، درفضای مجازی نوک پیکان انتقادات شدیدالحن خودرا به سمت خادمی و مردم شریف شهرستان ایذه نشانه رفتند وحتی به شکلی گسترده تر مردم بختیاری استان را از زهرتوهین های خودبی نصیب نگذاشتند!!!
سوال اینجاست مردم ایذه و بختیاری های استان این وسط چه گناهی مرتکب شده اند؟
و اینکه در جریان این تسویه حساب شخصی درسطح استان ، چراتمامی حساب ها باید از کیسه ی بختیاری ها و مردم شهرستان ایذه پرداخت شود!!!
کلید ماجرا همینجاست:
این افراد شکست خورده باپیش کشیدن جریان قومی وکوبیدن مهندس خادمی قصد دارند طی یک روند حساب شده ضمن ایجاد بدبینی عمومی درسطح شهرستان ایذه برعلیه  مهندس خادمی جریان سازی نموده و دردولت دوازدهم ، بسیاری از جوانان و مدیران توانمند ایذه ای و بختیاری رابه اسم خادمی زدایی از بدنه ی مدیریتی استان حذف کنند.
درد اینجاست که بسیاری از شبه روشنفکران بختیاری هم در این میان آب در آسیاب این جریان می ریزند و نمی دانند این جریان خادمی کوبی و طرح تهمت های حساب شده به اودر گردونه‌ی انتخابات داستان آش نخورده و دهن سوخته است!!
باید مراقب بودکه این کش دادن ها و این مطالبه گری های بی حساب و کتاب می تواند عواقب ناگواری برای نیروهای خدوم ایذه ای و بختیاری درسطح استان ایجاکند و مانادانسته به این جریان کمک می کنیم.
وسرانجام سخنی بامردم ایذه و فضای مجازی این روزهای شهرم:
خادمی بد یا خوب بودنش دست خودمان است.
باید متوجه باشیم که سه سال دیگر از عمرکرسی او باقیست
مردم نگران مطالباتی هستند که درجریان انتخابات، براساس قول های داده شده پیگیری آنها را به مهندس خادمی واگذار نمودند!!!
می گویند نگرانیم .

می گویند عدم پاسخگویی ازجانب خادمی وذنزدیکانش ما را می ترساند!
می گویند این شهر به هوای تازه نیاز دارد.

خادمی خوب زمانی به دست می آید که براساس حقی که قانون برای ماتعریف کرده، مطالبات شهری و منطقه ای خودمان رادرقالب و چارچوب قانون دنبال کنیم و از او بخواهیم !
وخادمی بدزمانی ساخته می شودکه او را رهاکنیم و منتظر معجزه باشیم.
تصمیم باخودمان است…

 

بهنام رضایی

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : http://www.asreizeh.com/?p=52098

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۸
 1. مهندس خادمی واقعا هم مهندسه … انشالله اون دنیا پاسخ میده

 2. لطفا از خودت مطلب بذار نه از طرف خادمی و اطرافیانش.۳سال باقی مونده درست ولی نمیشه از این۱سال که گذشت بی تفاوت رد شد.فقط اطرافیان و دوستان خودشونو بردن سر کار.با سند و مدرک میتونم نشونتون بدم.بله از خیانت چه بگویم گله مندم مردم…مانده ام گریه کنم یا که بخندم مردم.مردم ایذه آه دارن.

 3. جناب بهنام رضایی مطالبى نوشتى که جاى شگفتى داره،وبسى تأمل
  اینکه مردم سرزمینم رو فتنه گر ٨٨میدونى،یعنى از تفکرات محافظ کارانه وتندرو حمایت میکنى،وباهمچین افرادى صحبت کردن سخته،چون نمى خواهند ازخواب بیدار شوند.
  کدام دشمن مگرنه اینکه مردم به پاى وعده هاى خادمى به اوراى دادند،مگرخادمى مردم رو پله نکرد براى انتقامهاى سیاسیش؟مگر هدف زنگنه نبود؟اگر خادمى دشمن داره چرا مردم رو قاطى این مسئله میکنى،دشمنان خادمى دشمنان مردم ایذه نیستند،البته اگر دشمنى وجود داشته باشد،پس طى بیانیه هایی که هرچند وقت یکبار نزدیکان خادمى میدن،لطف کنن طورى بیان نکنند که آدم بدهاى داستان یک طرف باشند مردم و خادمى هم طرف دیگر،از واقعیت بگن،که اگه قرار باشه بگن واقعیت رو حرفى براى گفتن ندارن،خیلى خنده داره جریان قومى!!!
  ایذه ١٣هزار رای داشت؟خیلى خوش بینانه که نگاه کنین با۶یا٧هزار هرنفر به شوراى شهر راه پیدا میکرد،تقلبى شده ولى مسئله خادمى و دخالتهاى او باعث شده،که شهرم اینطور شه،باغملک واهواز هم همینطور،حق عده اى خورده شد وعده اى هم بالا اومدن این به کنار سیاست همینه،همه سیاسیون جنگ میکنن براى قدرت،وروى کار ماندن
  ولى حرف من باشماست،مردم رو چه فرض کردین؟اگه از چیزى نمیترسید سمت وسو به داستان ندید،قضاوت رو بگذارید به عهده مردم!

 4. سلام جناب رضایی عزیز فکر می کنم شما تو ایذه زندگی نمی کنید یا حداقل روز انتخابات ایذه نبودید.شما هم دارید گناه دیگران را پاک می کنید.این همه آرای نجومی از کجا اومده.مگه اینجا تهرانه این آمار رای تو کجای استان ما سابقه داره.شما تمام شهرهایی که به اندازه ایذه جمعیت دارند رو مقایسه کنید با آرای شورای شهر ایذه همه چی رو خواهید فهمید.واقعا باورش سخته این همه رای.

 5. جناب اقای بهنام رضایی!
  درشهرستان ایذه کسی نیست که ازدشمنی یکطرفه ی جناب خادمی باشماخبرنداشته باشد.
  ونداندبخاطرلجاجت باشماچگونه ازورودشمابه عنوان یکی ازمستعدترین چهره های فرهنگی به شورای شهر جلوگیری شد!
  امابعدازاین اتفاقات دفاع ازایشان روی چه منطقی است مامانده ایم!
  اینکه شمانگران تفرقه ودشمنی درخوزستان بین دیگراقوام بامردم شهرت هستی جای تقدیرداردوماهمیشه ازتعصب جنابعالی نسبت به مردم ایذه شنیده ودیده ایم.ولی بایداین را هم بپذیریدکه اقای مهندس،مهندسی کرده اندوبایدازمردم معذرت خواهی کنند.
  جناب رضایی!
  مردم شمارادوست دارندودشمنی اقای خادمی باعث محبوبیت بیشترشمادربین مردم شد.
  موفق باشید…

 6. باسلام
  جناب رضایی انگار شما در ایران که نه خارج از منظومه شمسی زندگی می کنید؟!؟؟؟!!
  نظر من اینه شما که در حوزه هنری چیزی نشدی شاید با این پست و پروپکانی برای مهندس(؟؟؟) خادمی به نون و نوایی برسی بیشتر ازاین چیزی نمیشه برداشت کرد!
  با تشکر از عصر ایذه

 7. جناب آقای رضایی هیچ سیاستی موثرتر از صداقت و درستی نیست…
  شما دنبال هرچی هستی باش، مهم نیست… اما به شعور و شخصیت ما توهین نکن.
  درضمن این دوره زمونه با این حجم ارتباطات دیگه جای این قبیل رند بازیا نیست. شاید نون و آبی توش باشه اما نون بازو یه چیز دیگه ست…

 8. درود. شمارش آرا در اهواز چرا موقعیت کاندیداها را بالا پایین کرد؟؟ مگر شمارش یک حق قانونی نیست؟ چرا این حق که مردم حق اعتراض و نقد انتخابات را دارند، با مسائل و افکار شخصی و سلیقه ای مقایسه می کنید جناب آقای رضایی، هنرمند مردم دار.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.