تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ 24 شعبان 1445 Monday, 4 March , 2024
4

اکبر محمدی مرا کشف کرد نه قلعه‌نویی/ کاش مانند والیبالیست‌ها بودیم!

  • کد خبر : 6315
  • 10 بهمن 1393 - 9:21

عصر ایذه: مهاجم جوان تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد که اکبر محمدی او را کشف کرد نه امیر قلعه‌نویی. […]

عصر ایذه: مهاجم جوان تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد که اکبر محمدی او را کشف کرد نه امیر قلعه‌نویی. وی همچنین گفت: اگر کارلوس کی‌روش بد بود، سرمربی رئال مادرید نمی‌شد یا فرگوسن او را به عنوان دستیار نمی‌کرد.

 

760364

 

به گزارش پایگاه خبری عصر ایذه به نقل از مهر، سردار آزمون درباره شایعاتی چون داشتن پیشنهاد از بارسلونا را تکذیب کرد، سخنانی در دفاع از کارلوس کی‌روش گفت و به بیان احساساتش از حضور ایران در جام ملت های آسیا و خاطراتش از فوتبال پرداخت. آزمون در ابتدای این برنامه با بیان اینکه خداراشکر در گنبد استقبال خیلی خوبی از من داشتند، ابراز امیدواری کرد: انشالله خوبی‌های مردم را جبران کنم.

اکبر محمدی مرا کشف کرد
وی درباره کسانی که ادعا می‌کنند او را کشف کرده‌اند، اظهار کرد: امیر قلعه‌نویی بزرگ ما است و خیلی زحمت کشیده است اما من تنها یکی دو بازی دوستانه داشتم که در تیم ملی در جام ملت‌های آسیا بود. کاشف اصلی بنده آقای اکبر محمدی بود که جا دارد از او تشکر کنم که مرا به فوتبال ایران معرفی کرده است.

کفاشیان، محمدی را بازگرداند
مهاجم جوان تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: اکبر محمدی بنا به دلایلی برکنار شد و خیلی با او بدرفتاری کردند. علی کفاشیان می‌توانست ملاحظه او را داشته باشد. او جوانان زیادی به فوتبال معرفی کرده است مثل من و جهانبخش. اگر کفاشیان لطف کند و او برگردد خیلی خوب می‌شود.

رد پیشنهاد بارسلونا و اینترمیلان
وی درباره بازی در تیم روبین کازان نیز اینگونه توضیح داد: با تیم فوتبال جوانان به روسیه رفته بودم، آنجا مرا برای تیم روبین کازان پسندیدند. از طرف اینترمیلان هم مرا پسندیدند اما قرار شد با روبین کازان همکاری کنم.

آزمون که با حضور در برنامه «بعضیا» با سیدعلی ضیاء گفتگو می‌کرد، در پاسخ به این پرسش که آیا از بارسلونا پیشنهاد داشته است؟، خاطرنشان کرد: قبل از جام ملت‌ها از آرسنال پیشنهاد داشتم و بحثش پیش آمد. اما من با روسیه قرارداد دارم.

باید در تیمی باشم که ۹۰ دقیقه بازی کنم
وی ادامه داد: باعث افتخار من است که در این تیم‌های بزرگ کار کنم اما نمی‌شد پیشنهاد آرسنال را بپذیرم. من اکنون باید جایی باشم که ۹۰ دقیقه بازی کنم تا دیده شوم. بنابراین تصمیم گرفتم یکی دو سال دیگر در روسیه بمانم.

این بازیکن محبوب درباره گل‎هایش نیز اظهار کرد: برای تیم ملی هرچه بیشتر گل بزنم، همه بیشتر خوشحال می‌شوند. دوست دارم ۹۰ دقیقه بازی کنم. وقتی حین بازی با قطر مصدوم شدم خیلی اذیت شدم و درد زیادی کشیدم. قبل از بازی با عراق هم گفته بودم تا زمانی که بتوانم بازی می‌کنم. با این حال هرچه خدا بخواهد پیش می‌آید. اگر خدا بخواهد مصدوم شوی چه گرم کنی چه نکنی مصدوم می‌شوی. تمام تلاش من و بچه‌ها این بود که بیشتر کار کنیم.

وی درباره احساساتی بودن و گریستنش گفت: ما خیلی زحمت کشیده بودیم و تمام تلاشمان را گذاشته بودیم که نتیجه خیلی خوبی در جام ملت‌های آسیا بگیریم اما قسمت نشد. مصدومیت مهم نیست، مهم بردنمان بود که میسر نشد.

داور استرالیایی یادش نبود به پولادی کارت زرد داده
آزمون تاکید کرد: بازی با عراق خیلی حساس بود و می‌توانست سرنوشت ما را از این رو به آن رو کند. لحظه اخراج یار ما، من پشت توپ بودم و دیدم داور اشتباه کرد به پولادی کارت داد. او حواسش نبود پولادی قبلا یک کارت گرفته و وقتی کارت زرد را به او نشان داد، تازه به او این ماجرا را گفتند و مجبور شد کارت قرمز نشان بدهد. او واقعا اذیتمان کرد. ما همه کار کردیم و ترکی و فارسی و انگلیسی به او ماجرا را گفتیم اما او نفهمید.

 

دیدار تیم ملی ایران و عراق

 

کی‌روش روی ایران غیرت دارد
وی درباره ناراحتی کی‌روش و در پاسخ به اینکه آیا او می‌خواسته داور را بزند؟، تصریح کرد: شخصیت او اینگونه نیست که داور را بزند. او فکر می‌کند از جنس ایرانی‌ها است و واقعا روی تیم و کشور ما غیرت داشت. ساعت مچی او رنگ پرچم ایران است.

مهاجم جوان تیم ملی ایران در پاسخ به این پرسش که کی‌روش در رختکن بین دو نیمه چه واکنشی داشته، اظهار کرد: او درباره داوری هیچ چیزی نگفت و فقط درباره تاکتیک حرف می‌زدیم. ما باید بازی را نگه می‌داشتیم چون ۱۰ نفره بودیم و نمی‌توانستیم حمله کنیم. اگر حمله می‌کردیم به نفع آنها بود. باید تدافعی بازی می‌کردیم؛ اما به زودی گل خوردیم و بعد از آن با غیرت بازی کردیم. همه پشت هم بودیم. از آقایان نکونام، تیموریان و حسینی که بزرگان تیم بودند تشکر می‌کنم.

اگر کی‌روش بد بود، دستیار فرگوسن نمی‌شد
وی در پاسخ به سوال ضیاء درباره حاشیه‌هایی که پیرامون رزومه و کارنامه نداشتن کی‌روش مطرح شده، تصریح کرد: من به آقایان درخشان و قلعه‌نویی احترام می‌گذارم و جوابیه‌ای برایشان ندارم. اما من باید از کی‌روش تعریف کنم چون من بدی از او ندیده‌ام. ما هرچه داریم از او داریم. من به رزومه اش کار ندارم تاکتیک او خیلی خوب بود. او اگر بد بود سرمربی رئال مادرید نمی‌شد یا فرگوسن او را به عنوان دستیار انتخاب نمی‌کرد. او همه چیز را درباره فوتبال ایران می‌داند و حتی دارد جوانان را وارد تیم ملی می‌کند. او می‌داند دارد چه می‌کند و بهتر است پشت او بایستیم. اینطوری حرفی برای گفتن خواهیم داشت.

آزمون درباره رایزنی‌اش با رئیس فدراسیون فوتبال نیز گفت: از آقای کفاشیان خواهش می‌کنم کی‌روش بماند. من از همه کوچک‌تر بودم اما بازی‌ام بهتر می‌شد چون تمرینات و تاکتیک‌هایی که کیروش به ما می‌دهد، خوب است. ما روز قبل از بازی قطر با کی‌روش تمرین می‌کردیم و همانطور که تمرین داشتیم، من ضربه آخر را که منجر به گل شد با او تمرین کردم.

نتیجه گرفتن مهم است نه تدافعی و تهاجمی بازی کردن
وی درباره انتقاداتی که به دفاعی بودن تیم می‌شود، توضیح داد: اسپانیا در جام جهانی قبلی که قهرمان شد، همه بازی‌ها را یک هیچ می‌برد و نهایتا ۵ گل زده بود. اما قهرمان شد. مهم نتیجه گرفتن است. تدافعی و تهاجمی‌فرقی نمی‌کند مهم گرفتن ۳ امتیاز است. رضا قوچان نژاد از من جسورتر است. او بازیکن خوبی است و خیلی زحمت کشیده است. اگر او نبود ما جام جهانی نمی‌رفتیم.

این فوتبالیست همچنین درباره حضور نداشتنش در جام جهانی، تصریح کرد: این نظر آقای کی‌روش بود و من هیچ چیزی نمی‌توانم بگویم. حتما درباره من چیزی دیده بود و فکر می‌کرد من نمی‌توانم به تیم ملی کمکی داشته باشم. من به نظر او خیلی احترام می‌گذارم و اگر جام ملت‌ها نمی‌رفتم هم به او احترام می‌گذاشتم. او باعث شد من بیشتر تمرین کنم.

وی درباره احترام به مربی نیز گفت: پدر من والیبالیست تیم ملی بودند و احترام گذاشتن به مربی را به من یاد داده‌اند. خیلی بد است آدم که با مربی‌اش در یک سفره نان و نمک می‌خورد، پشت سر او حرف بزند.

آزمون درباره اینکه چرا بدون گواهینامه پشت ماشین نشسته است، ادامه داد: من از سرهنگ خواهش می‌کنم یک گواهینامه به ما بدهند. من وقت نمی‌کنم بروم گواهینامه بگیرم.

اسمم را پدربزرگم انتخاب کرد
وی درباره انتخاب اسمش نیز توضیح داد: اسمم را پدربزرگم انتخاب کرده است. خانواده‌ام می‌خواستند اسمم را پژمان بگذارند اما پدربزرگم گفتند نه پژمان یعنی پژمرده و باید اسم مرا سردار بگذاریم یعنی سربلند. او حرفش حرف بود و نمی‌توانستیم روی حرف او چیزی بگویند.

خاطرات آزمون از انگلیسی حرف زدن امیری و حیدری
آزمون درباره خاطراتش نیز گفت: ما یک بازیکنی به نام وحید امیری داریم که پسر خوبی است اما انگلیسی نمی‌داند. بازی با عراق بود که به پای او ضربه زدند و او با زبان فارسی از داور می‌خواست خطا بگیرد و مدام یادش می‌رفت انگلیسی حرف بزند.

وی ادامه داد: در سپاهان هم آقای خسرو حیدری بود که یکی از خوب‌های تیم ملی و سپاهان است. احتمالا بعد از برنامه به من زنگ می‌زند اما همین جا بگویم من تلفنم را جواب نمی‌دهم خسرو زنگ نزن! در سپاهان با الهلال بازی داشتیم و دقایق آخر بود. آنجا پشه در چشم مهدی رحمتی رفته بود و او افتاده بود. حیدری داور را صدا کرد اما وقتی آمد هیچ کس حرفی نزد. هر دو یکدیگر را نگاه می‌کردند. حیدری هم که انگلیسی نمی‌دانست ادای پشه را درمی‌آورد و می‌گفت توی چشمش رفته است. بعد هم ادای برانکارد در می آورد!

این فوتبالیست تاکید کرد: من وقتی در روسیه بودم انگلیسی حرف می‌زدم اما روسی نه. من آنجا مترجم روسی دارم. نه آنجا هیچ نسبتی با کسی نداریم. اگر بود که بیشتر پول می‌گرفتم. آنجا اگر خوب بازی کنی خوب پول می‌دهند.

دهه هفتادی‌ها یکدانه هستند
وی درباره خصوصیات دهه هفتادی‌ها به شوخی گفت: اولا که یک دانه هستند. خیلی آینده دار هستند و در فضاهای مجازی طرفدار دارند مثل من و پورعلی گنجی. ضمن اینکه ما نمی‌توانیم با دهه شصتی‌ها معاشرت کنیم چون ما خیلی بالا هستیم.

زننده دو گل در جام ملت‌های آسیا درباره کسانی که می‌خواهند به موفقیت‌های او برسند، یادآور شد: وی من که کسی نیستم. انشالله همه صدبرابر بهتر از من باشند و من بتوانم به آنها افتخار کنم. من که هنوز عددی نیستم و هرکاری کردم برای میهنم بوده است.

ما فوتبالیست‌ها آبرو می‌بریم و والیبالیست‌ها آبرو می‌خرند
آزمون در پایان گفت: من از شما و همکاران خوبتان تشکر می‌کنم که مرا به این برنامه دعوت کردید. درست است ما نتیجه نگرفتیم اما انشالله بتوانیم چهار سال دیگر افتخار آفرینی کنیم و اسم ایران را بالا بیاوریم. ما فوتبالیست‌ها آبرو می‌بریم والیبالیست‌ها آبرو می‌خرند انشالله ما هم مثل والیبالیست‌ها شویم!

لینک کوتاه : http://www.asreizeh.com/?p=6315

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.