تاریخ : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021
1

ساعت کاری ادارات در ماه رمضان تغییر نمی‎کند

  • کد خبر : 20623
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۱

عصر ایذه: سخنگوی دولت گفت: در ماه مبارک رمضان تغییر ساعت کاری نداریم اما کارکنان دولت این حق را دارند […]

عصر ایذه: سخنگوی دولت گفت: در ماه مبارک رمضان تغییر ساعت کاری نداریم اما کارکنان دولت این حق را دارند که از مرخصی ساعتی استفاده کنند.
نشست خبری سخنگوی دولت آغاز شد
“محمدباقر نوبخت” سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در روز سه شنبه ۱۹ خرداد در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با رد حذف یارانه نان، اظهار داشت: ما این یارانه را پرداخت خواهیم کرد و فقط اصلاح قیمت برای نانواها مطرح بود که ۲۰ درصد مربوط به آزادخرها می‌شد و هیچ مانعی برای پرداخت یارانه وجود ندارد و دولت تصمیم جدیدی در این زمینه نداشته است.

نوبخت با اشاره به دستگیری معاون رئیس جمهور سابق حمیدرضا بقایی و پرونده ای که درباره وی وجود دارد، تصریح کرد: دولت از زمان شروع به کار خود با اسنادی که در دست داشت، برخی از تخلفات دولت قبل را مشاهده کرد و بسیاری از تخلفات بدون رسانه‌ای شدن به دستگاه قضایی ارجاع شدند.
وی تاکید کرد: معاونت حقوقی رئیس جمهور در این زمینه اقامه دعوی کرده و منتظر نتایج آن هستیم، در مورد اتهام معاون اجرایی رئیس جمهور سابق حق و انصاف این است که خود قوه قضائیه درباره آن اطلاع‌رسانی کند. همچنین دولت در جایگاه قانونی خود برای ارجاع اسناد به قوه قضائیه قبلا اقداماتی انجام داده است.
نوبخت درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اظهار داشت: این خبر از سوی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اطلاع رسانی شد و قطعا یک مسیری را باید طی کند، ملاوردی همین هفته مصاحبه تفصیلی را در این خصوص باید ارائه کند.
سخنگوی دولت با اشاره به ساعت کاری کارمندان دولت در ماه رمضان گفت: طبق روال ماه‌های جاری تغییر برنامه‌ای نداریم و این حق برای کارمندان دولت است که مایلند دیرتر به محل کار بیایند که می‌توانند از مرخصی ساعتی استفاده کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور افزود: مدیران اجرایی تا جایی که احساس کنند که در کار مردم خللی رخ نمی‌دهد، با آن موافقت می‌کنند، البته مجلس در گذشته طرحی را در این زمینه ارائه داده بود که رای نیاورد و روال جاری ادامه پیدا کرد.
وی همچنین درباره قانون احزاب نیز اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از گذشته  طرحی در این رابطه داشت و قابل رسیدگی بود، دولت نیز در این راستا نظرات کارشناسی خود را بیان کرد که بخشی از آن پذیرفته و بخش دیگرش مورد تصویب واقع نشد.
نوبخت با اشاره به لایحه رفع موانع تولید نیز، افزود: در سال گذشته دولت دو لایحه قانون تنظیم مقررات مالی و رفع موانع تولید را به مجلس فرستاد که مورد تصویب قرار گرفت و یک فرآیندی را طی کرد و در این راستا بخشی از مصوبات مجلس با ایرادات شورای نگهبان مواجه شد و در حال حاضر دولت به دنبال تهیه آئین نامه اجرایی این لایحه است.
سخنگوی دولت اضافه کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید ۱۱ مورد از این آئین نامه را تهیه می‌کرد و اولین مورد آن باید در دستور کار هیئت وزیران باشد. لایحه رفع موانع تولید با تاخیر یکساله به دولت باطل شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اشاره به حواشی مراسم ارتحال امام (ره) اظهار داشت: اینکه از سوی دولت شکایتی در این باره تنظیم شود، تا حال حاضر اطلاع رسمی ندارند و اگر اطلاع پیدا کنم، حتما خواهم گفت.
نوبخت با اشاره به سخنان رئیس جمهور در همایش محیط زیست که گفته بود اگر تحریم‌ها از بین برود، مشکل محیط زیست و آب خوردن مردم حل می‌شود، اظهار داشت: این تحریم‌ها ظالمانه، غیراصولی، غیراخلاقی و ضد حقوق انسان‌هاست، به همین علت نمی‌توان سرمایه‌گذاری مفیدی در بخش محیط زیست و سایر بخش‌ها قرار داد.

وی افزود: تاریخ کسانی که ما را تحریم کرده‌اند روزی محاکمه خواهد کرد این کشورها حتی ایران را از منابعی که قانوناً در اختیارش است، از آن هم محروم کرده‌اند و به هیچ وجه نمی‌توانند خود را مدافع حقوق بشر نشان دهند.

سخنگوی دولت با اشاره به نرخ تورم در کشور اظهار داشت: نقدینگی ما به ۸۰۰ هزار میلیارد دلار افزایش پیدا کرد که متناسب با آن تورم نیز باید رشد کند. در سال گذشته یک کنترل نسبی در رشد نقدیندگی داشتیم تا در این مسیر افزایش تقاضا رخ ندهد چرا که به دنبال افزایش تقاضا تورم رشد می‌کند.

وی اضافه کرد: رکود در شرایطی به وجود می‌آید که تقاضا به حد کافی وجود نداشته باشد ما در این مسیر نرخ تورم را نیز به زیر ۱۵ درصد تقلیل دادیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی درباره این سوال که همواره گفته می‌شود دولت حل کلیه مشکلات کشور را به توافق هسته‌ای گره می‌زند، اظهار داشت: همگی می‌دانیم که بی‌توجهی به تحریم ظلم است و در واقع یک ظلم بزرگی به جامعه ما وارد شد و ملت را از منابع خودش محروم کردند منابع محدود است و باید واقع‌بینانه در مورد آن مدیریت شود.

نوبخت با توجه به مطالبات تأمین اجتماعی گفت:‌ این سازمان مطالبات زیادی را از دولت از سا‌ل‌های گذشته داشته و در برنامه ششم توسعه یکی از موضوعات دولت پرداخت بدهی‌هاست که این موضوع درباره صندوق‌های بازنشستگی و لشکری و کشوری مورد توجه قرار گرفته است.

نوبخت با اشاره به موضوع مسکن محروم زنان سرپرست خانوار و مسکن مهر اظهار داشت: متقضایان مسکن مهر وامی را از بانک دریافت می‌کردند و شرکت‌ها این مسکن‌ها را احداث می‌کردند و ما در این مسیر با ارائه تسهیلات یارانه به اقشار مورد هدف در تلاش بودیم که این قشر از جامعه را در جهت خانه‌دار شدن یاری دهیم.

وی افزود: این مهم در جهت خانه‌های بافت فرسوده و احداث مسکن در حاشیه شهرها مطرح است و در دو بخش خرید مسکن و احداث آن تسهیلات ارزان قیمت را برای این قشر فراهم ساخت.

نوبخت با اشاره به پرداخت تسهیلات دولت به بنگاه‌های کوچک اقتصادی گفت: پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به این بنگاه‌ها وظیفه ماست و در سال جاری ۵ میلیارد دلار ارز به صورت جدید وارد صندوق توسعه ملی خواهد شد که قانون ۲۰ درصد از این رقم را برای تسهیلات ریالی به بخش صنعت و کشاورزی ارسال خواهد کرد.

سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی نیز گفت: طبق آخرین گزارشی که از سوی وزیر نفت آمده بخشی از دارایی آن در اختیار وزارت نفت قرار گرفته است و از میزان رقم واصل شده به خزانه نیز اظهار بی‌اطلاعی کرد.

نوبخت همچنین با اشاره به سفرهای مقامات خارجی و هیئت‌های پارلمانی از سوی فعالان اقتصادی به کشور ایران اظهار داشت: مجموعه این سفرها یک واقعیت است که در سال گذشته یک توافق موقتی انجام شد. هم‌اکنون در حال دریافت تقاضا برای همکاری اقتصادی و سرمایه‌ای در ایران هستیم.

وی افزود: امیدواریم با تأمین حقوق ملت ایران بتوانیم موانع موجود در مسیر راه را برطرف ساخته و اقتصاد خود را با واقعیت اداره کنیم و منتظر نیستیم پول‌های بلوکه شده آزاد شود.

نوبخت تصریح کرد: این موضوع در سیاست‌های کلی اقتصادی مقاومتی منعکس است و مورد تأیید مقام معظم رهبری است و امیدواریم با تکیه بر توانایی داخلی خود کشور را اداره کنیم و در حال حاضر نیز کشورهای دیگر منتظر رسیدن ما به توافق نهایی هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اشاره به نتیجه انتخابات ترکیه اظهار داشت: ما همواره خواهانیم که ملت‌ها نظرات خود را ارائه دهند و هر نظری که می‌‌دهند برای ما معتبر است ملت ترکیه در انتخابات خود آزادند و ما به انتخابات آنان احترام می‌گذاریم.

سخنگوی دولت در باره واردات داروهای خاص نیز اشاره کرد: تا حال حاضر وزیر بهداشت گزارشی پیرامون واردات این قلم‌ها دارو نداده است.

وی افزود: سازمان مدیریت جلسه‌ای را با وزیر بهداشت برگزار کرد و در آن مشکلات اعتباری این وزارتخانه و همچنین تأمین نیازهای مردم مورد بررسی قرار گرفت و نزدیک ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای بیماران کمک نقدی از سوی دولت درنظر گرفته شود.

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه : http://www.asreizeh.com/?p=20623

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.