تاریخ : سه شنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۲ 16 جماد أول 1445 Tuesday, 28 November , 2023
7

سبک جنگ‌های امروز برگرفته از تجربه‌ شهدا است

  • کد خبر : 9860
  • 08 فروردین 1394 - 16:56

عصر ایذه: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: به برکت خون شهدا، ایران یک قطب جهان دو قطبی شده است. […]

عصر ایذه: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: به برکت خون شهدا، ایران یک قطب جهان دو قطبی شده است.
استاد رحیم پور در اهواز
حسن رحیم پور ازغدی شامگاه دیروز در جمع زائران ۳۰ شهید گمنام تازه تفحص شده در معراج الشهدای اهواز، با اینکه این شهدا در مناطق عملیاتی فاو، والفجر هشت، منطقه هور، بدر و خبیر تفحص شده‌اند، اظهار کرد: هر ساله جمعیت میلیونی در ایام نوروز به این مناطق می‌آیند که این اتفاق در هیچ منطقه جنگی دنیا با فاصله زمانی ۳۰ سال وجود ندارد.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) مبنی اینکه برنامه دائمی حضرت فاطمه(س) این بود که هر صبح شنبه سر مزار شهدا می‌رفتند، گفت: این سنت ادامه داشت زیرا آن حضرت می‌خواستند با بزرگداشت یاد و خاطره شهدا آرمان‌، سبک تفکر و زندگی شهدا در جامعه تداوم داشته باشد.

بسیاری از کشورها به اردوگاه‌ کشورهای اسلامی پیوستند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در حاضر بسیاری از کشورها به اردوگاه‌ کشورهای اسلامی می‌پیوندند که این امر نیز نشأت گرفته از خون همین شهداست.

رحیم‌پورازغدی خاطرنشان کرد: همه ما آثار و برکات دنیایی شهدای گمنام را مشاهده می‌کنیم و آثار اخروی آن را هیچ کس جز شهید نمی‌تواند ببیند و پاداش شهادت را دریابد.

وی اظهار کرد: شهید میهمان ویژه خداوند است که در قرآن نیز به این امر اشاره شده و تاکید شده که کلمه مرده و میت را برای شهدا به کار نبرید.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: در روایت دیگری نیز آمده فقط شهید حاضر است که به این دنیا بیاید و شکوه و شادی لحظه شهادت را تجربه کند.

سبک جنگ‌های امروز برگرفته از تجربه‌ شهدا است

رحیم‌پورازغدی بیان کرد: شهدا به نتیجه اخروی و اصلی کار رسیده‌اند، نتیجه دنیوی استفاده ملت‌های آزاده از شعارهایی که آنها در زمان غربت سر می‌دادند، است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه سوریه، غزه و فلسطین با استفاده از تجربه‌های شهدا توانستند رژیم صهیونیستی را چهار بار شکست بدهند، گفت: سبک جنگ‌های امروز برگرفته از تجربه‌ شهدا است که بدون سلاح جنگیدند و پیروز شدند که آخرین نمونه آن یمن است.

وی خاطرنشان کرد: هر کسی که به اردوگاه ایران ملحق می‌شود، دشمنان با او شروع به جنگ می‌کنند و در این چند سال پیام‌های امام(ره) درباره صدور انقلاب کشور به کشور در حال تحقق است.

رحیم‌پورازغدی در ادامه افزود: شعارهای امروز مردم یمن همانند تظاهرات ۳۶ سال قبل جمهوری اسلامی ایران هستند که این امر از برکت خون شهدا است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: ما به برکت خون این شهدا زنده‌ایم اگر شیعیان اهل بیت(ع) عزت دارند به سبب فداکاری شهدای گمنام است.

شهدای گمنام چه کسانی هستند؟

وی با بیان اینکه شهدای گمنام کسانی هستند که در نبرد نابرابر آخرین کسانی بودند که در برابر دشمن ایستادگی می‌کردند، گفت: باید فضیلت‌های شهدا در جامعه حفظ شود و وصیت‌نامه‌، روح اندیشه و پیام‌های شهدا به شکل رساله و کتاب برای نسل‌های آینده نوشته شود.

رحیم‌پورازغدی با اشاره به اینکه انتقال مفاهیم شهید و شهادت باید از کودکی در مدارس انجام شود، تصریح کرد:‌ مراکز مهم شهری باید به نام شهدا نامگذاری شود که شهرداری‌ها مسئول این امر هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شهدا جانشان را خیلی گران فروختند، گفت: شهدا با معامله جان خود بهشت را خریدند.

وی با طرح این سوال که چرا کسی از آن طرف مرز برای کشته‌های خود نمی‌آید و این طرف میلیون میلیون از کشورهای مختلف می‌آیند گفت: برای اینکه آن طرف باطل بود و این طرف هزاران شهید داشت.

روح و اندیشه پیام‌های شهدا

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که ، روح و اندیشه پیام‌های شهدا زیرا سرمایه‌ زندگیش را در این راه گذاشت، افزود: شهدا خیلی زرنگ بودند که خیلی مرگ تمیزی را انتخاب کردند و سرمایه زندگی را فدای هیچ و پوچ نکردند تا خدا هست شهدا نیز هستند.

رحیم‌پورازغدی یادآور شد: هدف اصلی ما از جمع شدن در یادمان‌های شهدا این است که پیام‌های شهدا برای نسل آینده پایدار بمانند و جامعه‌ای که فکر می‌کند جهاد و شهادت وجود ندارد به سوی ذلت کشیده می‌شود.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که بالاتر از هر نیکی یک خیر دیگری وجود دارد اما انسانی که در راه حق کشته شده باشد بالاتر از این نیکی خیر دیگر وجود ندارد، گفت: فضیلت‌ها و نقاط مثبت شهدا باید در جامعه بیان شود تا نسل‌های آینده با این فداکاری‌های شهدا و مجاهدین آشنا شوند.

رحیم‌پورازغدی عنوان کرد: شهدای گمنام باید در مکان‌هایی مانند حوزه، قوای سه‌گانه، استانداری‎ها، شهرداری‌ها و مراکز بالا شهر دفن شوند تا همه بدانند در برابر خون شهدا مسئول هستند و مسئولان نیز متوجه شوند که مسئولیت‌ها به سبب خون شهدا است.

۱۷۴ واحد دانشگاهی در نوبت تدفین شهید گمنام

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در برخی از حوزه‌ها، دانشگاه‌ها، سه قوه، چند وزارتخانه و جاهای مختلفی شهدای گمنام دفن شده است، تصریح کرد: ۱۷۴ واحد دانشگاهی در نوبت تدفین شهید گمنام قرار دارند، همه دانشگاه‌ها طرفدار دفن شهید گمنام هستند و اینکه می‌گویند دانشگاه‌ها با دفن شهید مخالفند، دروغ است.

رحیم‌پورازغدی با بیان اینکه بیشترین شهید را به لحاظ صنفی، صنف روحانیت تقدیم کرد، افزود: نزدیک ۴ هزار طلبه در جنگ شهید شدند، بعد از حوزه، دانشگاه با ۳ هزار شهید و بعد هم دبیرستان‌ها در رتبه بعدی قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه ارزش‌های شهدا باید درست در جامعه تبیین شود، اذعان داشت: دفن شهید در مکان‎های گوناگون یک سمبل است زیرا نباید در جامعه جای معروف و منکر و ارزش و ضدارزش عوض شود.

کسی جرأت حمله به ایران را ندارد

وی با بیان اینکه یکی از اهداف و نتایج فرهنگ شهادت این است که اگر یک ملت ترسید به هر ذلتی تن می‌دهد، گفت: دشمنان خیال می‌کردند بچه‌های ما به خاطر آب و خاک جنگ می‌کردند در حالی که شهدا به برای حق و باطل جنگیدند.

رحیم‌پورازغدی با بیان اینکه برخی از افراد تصور می‌کنند، قضیه انرژی هسته‌ای به خاطر نفت و بنزین است در حالی که مسئله آن عزت و کرامت یک ملت خواهد بود، ادامه داد: این موضوع بحثی اقتصادی نیست تنها حقوق یک ملت است که نباید زیربار توهین و ظلم برود.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اگر کسی در دفاع و حقش کشته شود شهید محسوب می‌شود، بیان کرد: وقتی که یک ملتی شهید و شهادت دارد کسی جرأت حمله به او را ندارد همان طور که بعد از دفاع مقدس نیز کسی جرأت جنگ با ایران را نداشت و این موضوع نیز به خاطر خون این شهدا است.

وی اضافه کرد: اگر در جنگ کوتاه می‌آمدیم تاکنون سه جنگ دیگر به ما تحمیل می‌شد و بلاهایی که بر سر افغانستان، سوریه و یمن آوردند را نیز، به کشور ما تحمیل می‌کردند.

پیروزی ملت ایران به برکت خون شهدا

رحیم‌پورازغدی با تأکید بر اینکه دشمن فهمیده که ملت ما، ملتی نیست که هر کس خواست بتواند به آن حمله کند، افزود: فلسطین، حماس، لبنان، یمن، عراق و سوریه نیز همین سبک جنگیدن را انتخاب کردند.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: تمام رژیم‌های فاسد منطقه از جمله مصر، اردن و قطر که نوکرهای آمریکا هستند حاضر نشدند یک فشنگ به فلسطین بدهند زیرا همه آنها به آمریکا تعهد داده بودند.

وی با اشاره به فرموده پیامبر اکرم(ص) که اگر در جامعه مردم انتقاد، پیشنهاد و نظارت نکنند باندهای فاسد حاکم می‌شوند، تصریح کرد: وقتی باند‌های فاسد و مافیای سیاسی ببینند مردم ساکت هستند، گناه و فساد در جامعه حاکم می‌شود و هر چه مردم هم دعا کنند دعای آن‌ها مستجاب نمی‌شود.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه دنیا دو قطبی شده و ایران یک طرف و آمریکا طرف دیگر است، گفت: وضعیت دنیا غیر عادی شده علت آن انقلاب اسلامی است و خون شهدا کار خودش را کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به بعد از جنگ پیام امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه سیاست استکبارستیزی باید در ایران باقی بماند و عدول از این سیاست خیانت یه مسلمین جهان است، خاطرنشان کرد: در هر رشته‌ای که امروز پیروز شده‌ایم به برکت خون شهدا و تجربیات جنگ بود.

رهیاب
لینک کوتاه : http://www.asreizeh.com/?p=9860

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.