آموزش وردپرس
خانه / اخبار ایذه / طبیعت بهاری دشت بُندون را از دست ندهید + تصاویر
IMG_3637

طبیعت بهاری دشت بُندون را از دست ندهید + تصاویر

به گزارش عصر ایذه، تالاب بندون در فاصله 15 کیلومتری شرق شهرستان ایذه واقع شده است، تالابی که تا چند سال گذشته میزبان پرندگان مهاجری از اقصی نقاط ایران و حتی خارج از کشور بود، متاسفانه در سال های اخیر به مرز نابودی کشانده شده است.

 

خشکسالی ، حفر چاه‌های عمیق و غیر مجاز در نزدیکی تالاب و از همه مهم تر بی‌توجهی و عدم رسیدگی به این تالاب ، آن را به مرز نابودی کشانده است.

 

 

تالاب بندون، از ثبت جهانی تا ثبت مرگ

* تصویر سمت راست نمایی از تالاب بندون در دی ماه سال 1393 است و تصویر سمت چپ دی ماه سال 1391 را نشان می دهد.

 

 

و اما این روزها دشت وسیع تالاب بندون لباس زیبایی با عطر و طرح گل بابونه برتن کرده و آمادگی میزبانی از هزاران گردشگر را در دل خود دارد.

 

IMG_3637

IMG_3672

این دشت به دلیل همورا و سرسبز بودن، مستعد برای انواع ورزش و تفریحات دسته جمعی و خانوادگی است.

IMG_3933

اگر از سمت روستای کلدوزخ خواستید به سمت این دشت بروید، می توانید به زیارت امامزاده محمد که در ابتدای این دشت واقع شده است بروید و در مجاروت این امامزاده از نهالستان زیبای شهید محمودی که قدمتی حدود 60 سال دارد دیدن کنید.

IMG_3978
امامزاده محمد و اهل بیت
IMG_3867
نهالستان شهید محمودی

 

IMG_3851
کوه منگشت، از نمای نهالستان شهید محمودی

 

 

تالاب بندون که در سال های نه چندان دور زیستگاه پرندگان و جانوران زیادی بود ، این روزهای نیز با اندک آب و رمقی که از او مانده، از پرندگان مهاجر میزبانی می کند.

 

IMG_5950

 

IMG_3668

 

انتهای پیام/*

 

همچنین ببینید

119617_155

ناخدمتی به فرزندان ایذه‌ای، آموزه‌ای ماتریالیستی!

نادانی، غرور، نخوت، لجاجت، مادّه پرستی و... ازجمله عوامل و علل پدیدارشدن رخساره نامیمون و ناموجه "ناخدمتی "است که البته در سراسر گیتی و در همه ی اعصار متکثر تاریخی و همه ی ادوار متنوع جغرافیایی – این جویبار سیاه و پلید بادرجات مختلف وسعت وشدت - همواره جاری و ساری بوده است!

-دیدگاه حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. -دیدگاه هایی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود. -اگر دیدگاهی به اشتباه تایید و منتشر شده کافیست دیدگاه مورد نظر را پرچم دار کنید

یک دیدگاه