تاریخ : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021
1

فلافل خوری از عزت الله ضرغامی تا تینا آخوندتبار+عکس

  • کد خبر : 25180
  • ۰۵ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۱۰

عصر ایذه:عید است مشهدی باشی و روی «شله» غیرت نداشته باشی! فرقی هم نمی کند کجای این کشور و یا […]

عصر ایذه:عید است مشهدی باشی و روی «شله» غیرت نداشته باشی! فرقی هم نمی کند کجای این کشور و یا کجای این دنیا باشی. «شله» برای توی مشهدی، همیشه همان «شله» باقی می ماند. اصولا در کشور ما، هر منطقه جغرافیایی براساس سنت و فرهنگ خود، روی غذای خاصی غیرت دارند و آن غذا را میراث و نماد فرهنگ خود می دانند. مثل «میرزاقاسمی» استان گیلان، «کوفته تبریزی» استان آذربایجان و… مهمان این روزهای فست فودهای شهر ما هم یکی از غذاهای محلی و پرطرفدار خوزستان است؛ فلافل! خاستگاه فلافل، کشورهای عربی است و آن طور که بچه های جنوب می گویند، سبک لبنانی آن در خوزستان رواج پیدا کرده و بعد از خوزستان به اکثر نقاط کشور صادر شده است. چند ماهی هم می شود که رد پای این خوراکی گرد خوشمزه را می توان به وضوح در شهر مشهد دید؛ شهری که چند سالی است به دلیل مسافران پرشمار آن به یکی از قطب های رستوران و فست فود کشور تبدیل شده است. پرونده این شماره زندگی سلام نگاهی دارد به فلافل فروشی هایی که حالا تعدادشان در شهر مشهد به حدود ۵۰ مغازه می رسد.

فلافل خوری سلبریتی ها!
فلافل جزو آن دسته از ساندویچ هایی است که مرد و زن، پیر و جوان و پولدار و بی پول نمی شناسد. اصلا فلافل جزو معدود ساندویچ هایی است که چهره های زیادی درباره آن اظهار نظر کرده اند که آخرینش همین رامبد جوان، مجری برنامه خندوانه است که گفته: «عاشق دیزی و فلافل هستم و نمی توانم علاقه ام به فلافل را انکار کنم.» با این حال در ادامه، عکس هایی از سلبریتی هایی می بینید که در فلافل فروشی ها و در حال میل کردن فلافل رویت شده اند.

 رامسین کبریتی

رامسین کبریتی که مردم بیشتر او را با بازی در نقش پسر بزرگ حشمت فردوس در سریال ستایش می شناسند، در یکی از فلافل خوری های اهواز.

 شریفی نیا

 شریفی نیا1

محمدرضا شریفی نیا و نگاه جالب فرد سمت راستی اش به ساندویچ فلافلی که او می پیچید.

 تینا آخوندتبار

 تینا آخوندتبار1

این هم عکسی از تینا آخوندتبار که نتوانسته است علاقه اش به فلافل را مخفی نگه دارد.

 ضرغامی

عزت ا… ضرغامی درباره این عکس در یکی از مصاحبه هایش گفته است: فلافل اهواز بی نظیر است و مردم اهواز خیلی خوب هستند چون نگذاشتند پول این فلافل را بدهم!

سامان گوران هم که باسریال خنده بازار معروف شد، در زمان آلودگی شدید هوای اهواز به آن جا رفته است و با ماسک، فلافل خورده است.

خوشمزه و کم هزینه
مهدوی – مجیدی- شکل عرضه فلافل در شهر مشهد، از یک عرضه ساده و معمولی در ساندویچی ها و در کنار بقیه انواع فست فود پا را فراتر گذاشته است و فلافل فروشی های تخصصی کار خودشان را شروع کرده اند! یکی از روش های جذب مشتری هم، ارائه فلافل به صورت سلف سرویس است که به گفته «حبیب» با استقبال خوبی هم از طرف مردم مواجه شده است. او سه ماه است که مغازه فلافل فروشی سلف سرویسی خود را افتتاح کرده است. درباره استقبال مردم از فلافل می پرسم. می گوید: «در این سه ماه، مردم خیلی خوب استقبال کرده اند. شاید برایتان عجیب باشد که بگویم قبل از ماه مبارک، شب ها جلوی مغازه صف بود و تا دیر وقت مجبور بودیم مغازه را باز نگه داریم. الان هم در ماه مبارک بعد از افطار تا ساعت ۱ بامداد مشتری داریم.»

او دلیل این استقبال زیاد مردم از فلافل را این گونه عنوان می کند: «مسلما دلیل اول و مهمش این است که فلافل غذای ارزانی است. مثلا اینجا با ۴ هزار تومان می توانی یک ساندویچ پر و پیمان بخوری. دلیل بعدی اش فکر می کنم حداقل در مغازه من، شکل ارائه فلافل باشد که به صورت سلف سرویسی است که مردم هم این شکل را دوست دارند و از آن راضی هستند. چندین مدل سس و دور چین و ترشی داریم که هر کسی با سلیقه خودش ساندویچش را آماده می کند. شکل سلف سرویسی ارائه فلافل هم هنوز فراگیر نشده است و فکر می کنم ۳ یا ۴ مغازه دیگر این کار را می کنند.

مراقب سلامت خود باشید
او ادامه می دهد: دلیل دیگر که مسلما تاثیرگذار بوده، این است که به نظر من فلافل غذای سالمی است و در تهیه آن فقط از نخود و ادویه استفاده شده است. خودم تقریبا هر روز برای خانواده از مغازه، فلافل می برم. البته این که فلافل چطور تهیه می شود خیلی از مردم هنوز نمی دانند و وقتی می آیند این جا فکر می کنند فلافل نوعی سوسیس است و وقتی برایشان توضیح می دهم، تعجب می کنند.» البته انگار سودجویان این بار هم بیکار ننشسته اند و به فلافل هم دست برده اند که هشدار جدی برای سلامت مردم است. عمو حبیب می گوید: «با اینکه مواد اولیه فلافل قیمت بالایی ندارد اما بعضی ساندویچی ها، از نان خشک همراه با نخود استفاده می کنند که هم بی انصافی است و هم اگر نانی که استفاده می کنند کپک زده باشد، بسیار خطرناک است.»

مشتری ها چه می گویند؟
محمد، چهارمین بار است که در هفته اخیر میهمان این مغازه می شود. می گوید در یک آژانس در همین اطراف کار می کند و چون بعد از افطار هم سر کار است، افطارش را با فست فود باز می کند، آن هم از نوع فلافلش! می پرسم چرا فلافل؟ می گوید: «برای من که مجبور هستم تقریبا هر روز غذای بیرون بخورم، خب فلافل مقرون به صرفه تر است و با هزینه کمتر، کاملا سیر می شوم. به علاوه از شکل ارائه ساندویچ در اینجا خوشم می آید. این که هر روز می توانی در آن تنوع ایجاد کنی و آن را از یکنواختی در بیاوری».

اغذیه فروشی ام را به فلافل فروشی تبدیل کردم
عقربه های ساعت به ۱۲ شب نزدیک می شود و شلوغی های یک مغازه فلافل فروشی باعث می شود در کنار یکی از میدان های معروف مشهد بایستم. «حمید» که تا چند ماه پیش اغذیه فروشی داشته است و حالا مغازه اش را به یک مرکز عرضه کننده فلافل سلف سرویسی تبدیل کرده است، می گوید: این روزها هم مشتری فلافل بیشتر است، هم درست کردنش کار ساده تری است و هم سودش بیشتر است ؛ بنابراین تصمیم گرفتم فلافل بفروشم.

این اغذیه فروش که ۱۵ سالی می شود در حوزه اغذیه فروشی مشغول به فعالیت است، معتقد است که بعضی همکارانش با قیمت های غیر منطقی و غیرمنصفانه، فلافل می فروشند و همین سود زیاد باعث شده است که هر روز تعداد مراکز فروش غیر مجاز فلافل سلف سرویسی در سطح شهر زیاد شود. البته او یکی دیگر از دلایل فعالیت غیرمجاز بعضی فلافل فروشی ها را همکاری نکردن اتحادیه برای کسب مجوز مطرح می کند و می گوید: چندین بار برای کسب مجوز به اتحادیه رفته ام، اما هر بار به دلایل مختلفی، جواب درست و حسابی به من نداده اند.

شاید مجبور شویم کیفیت فلافل ها را کم کنیم
او درباره زیاد شدن مغازه های فروش فلافل سلف سرویسی هم می گوید: بعضی ها جوگیر شده اند و فکر می کنند که سود این کار بسیار بالاست و به نظر من حداکثر تا یک سال دیگر، خیلی از مغازه های فروش فلافل سلف سرویسی جمع خواهند کرد چون با تعرفه های اتحادیه منطقی نیست در این حوزه به فعالیت ادامه بدهیم مگر این که از کیفیت فلافل ها کم کنیم که این کار هم اخلاقی نیست.

مردم در خوردن فلافل زیاده روی نکنند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به زیاد شدن فلافلی ها در کشور گفت: پایین بودن قیمت، استفاده از انواع ادویه، ترشیجات و طعم دهنده های مختلف، استقبال و گرایش مردم به خوردن فلافل برای حتی چند بار در روز را بسیار زیاد کرده است. به گزارش ایرنا، این کارشناس بهداشت با توصیه به مردم که در خوردن این غذا افراط نکنند، گفت: با توجه به آشپزخانه و محل پخت قابل رویت فلافل، افراد نسبت به استفاده چندباره از روغن سرخ شده دقت کنند چراکه روغن در درجه بالا اکسیده می شود و ماده ای تولید می کند که سرطان زاست. این مسئول افزود: بازرسی و نظارت ویژه بر این حوزه توسط مراکز بهداشت در دستور کار قرار گرفته است.

فلافل فروشی پشت وانت!
اگر هنوز فراگیر شدن عجیب و غریب فروش فلافل در اقصی نقاط کشور، باورتان نشده است باید بدانید که یک راننده وانت پیکان در شهر شیراز با خودرواش دست به فلافل فروشی زده است. این مرد با وانت پیکان مدل ۶۸ خود در شیراز فلافل فروشی می کند. رحمان که صاحب وانت پیکان است، خودروی خود را به دکه فلافل فروشی تبدیل کرده و با سلیقه فراوان داخلش را هم تزیین کرده است. او پیش از این، نقاش خودرو بوده است، اما حالا مدتی است که مشغول پخت و فروش فلافل است و معتقد است که سود بیشتری دارد.

 

منبع:پارس نیوز

لینک کوتاه : http://www.asreizeh.com/?p=25180

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.