کد خبر : 48742
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۲
- بازدید

پاسخ رئیس مخابرات ایذه به صدای مردم

پاسخ رئیس مخابرات ایذه به صدای مردم

بخش صدای مردم چند ماهی است که در کانال تلگرام عصر ایذه راه اندازی شده و شهروندان مشکلات خود را در زمینه های مختلف جهت انعکاس و پیگیری برای ما ارسال می کنند.

به گزارش عصر ایذه، پیگیری مشکلات مردم یکی از اصول این پایگاه خبری از بدو تاسیس بوده و هست، در این راستا برخی مسئولین در ایذه همکاری خیلی خوبی داشتند و برخی چندان تمایلی به دادن جوابیه برای مشکلات مردم نداشتند.

از ابتدای راه اندازی بخش صدای مردم در کانال تلگرام، مطالب بسیار زیادی برای ما ارسال شد، که به دلایلی نظیر تکراری و هم سو بودن برخی مشکلات، تنها بخش از این پیام ها را توانستیم در کانال تلگرام عصر ایذه درج کنیم.

چند مورد از مطالب ارسالی که اهمیت ویژه ای داشتند، به عنوان سوژه گزارش انتخاب کرده و پس از مصاحبه با مسئول مربوطه به  تهیه گزارش و درج آن در سایت پرداختیم.

و اما رئیس مخابرات ایذه که الحق و النصاف یکی از اندک مسئولین ایذه است که در همه حال پاسخگوی خبرنگاران بود و هست، چندی پیش به صورت خودجوش تمامی صدای مردم که به حیطه وظایف او مربوط می شد را به صورت جامع و کامل پاسخ داد که در ادامه مشاهده می کنید.

باشد که این پاسخگویی رویه ای برای سایر مسئولین ایذه‌ای شود.

 


صدای مردم:

 

باسلام و تشکر از عوامل عصر ایذه که صدای مردم را به گوش مسوولین میرسانند

اهالی روستاهای کلدوزخ ، گلستان، لوایی، بردبران، تکاب، آبراک و چندین روستای دیگر از بخش مرکزی ایذه به دلیل عدم توسعه شبکه مخابرات و مشکلات زیرساختی نمیتوانیم از مودم ADSL استفاده کنیم، اینترنت اکثر این روستاها ۳G نشده و ما به سختی از اینترنت استفاده میکنیم ، از مسوولین محترم شهرستان تقاضا داریم یا زیرساخت های ای روستا را ساماندهی کنند که  که بتوانیم مثل قبلا از ADSL  استفاده کنیم و یا اینترنت همراه را قوی کنند
بسیار از مردم به خاطر مشکلات از این دست و نبود امکانات کافی، به شهر مهاجرت می کنند.. خواهشا کمی هم به این روستاها توجه کنید خصوصا روستایی بردبران که با این همه جمعیت یک مسجد هم نداره…

با احترام،  اسماعیل

 

پاسخ رئیس مخابرات:

امسال تمامی سایت‌های همراه اول شهرستان ایذه به فیبرنوری متصل شدند جهت تقویت اینترنت۲gهمراه اول وتکمیل پوشش ۳gکل شهرستان ایذه که تاکنون مناطق خیابان شهید عبدالمجیدکیانی، میدان سپاه و پارک لاله راه اندازی شد.

دیگرمناطق شهری مانند جاده اصفهان و گنجشگیر که تاحدودی روستاهای ذکر شده را پوشش می‌دهد ضمن اینکه بعد از اتمام پوشش ۳g در امسال  ۴g همراه اول نیز راه اندازی خواهد شد.

پروژه دیگری که به استان پیشنهاد شده ولی تاکنون با پیمانکار قرار داد منعقد نشده اینترنت وایفای وایرلس برای روستاهای متقاضی فاقد امکانات تلفن کابلی مانند: روستاهای ذکرشده پیشنهاد شده که درصورت تایید انجام خواهدشد، ضمن آنکه دولت نیز مستقیماً این اینترنت وایرلس را دربعضی نقاط شهرستان استارت زده است.

ضمناً متقاضیان روستایی فاقد امکانات کابلی درخواست های کلی جهت اینترنت پرسرعت خود رامی توانند به اداره کل فناوری اطلاعات استان اعلام کنند اگه اطلاعات تکمیلی تری نیاز باشد در اداره حضوراً در خدمتشان خواهیم بود.

ضمن آنکه در کلدوزخ یک و دو امکانات کابلی موجود ومشترکین تلفن ثابت آنها میتوانند از adsl مخابرات ویا شرکت‌های دیگر استفاده کنند و تکمیل پوشش ۳g دیگر مناطق ذکر شده مانند جاده اصفهان و گنجشگیر ظرف یک ماه آینده انجام خواهد شد.

 


صدای مردم:

با سلام

انتظار میره برادر عزیزمان آقای عالیپور رئیس اداره مخابرات ایذه درخصوص عدم آنتن دهی اپراتور ایرانسل و آنتن دهی بسیار ضعیف همراه اول در منطقه نوترکی و اقدامات ایشون در خصوص رفع این مشکل توضیحاتی رو جهت تنویر افکار مردم منطقه ارائه بفرمایند.

باتشکر
کرامت طهماسبی

 

پاسخ رئیس مخابرات:

شرکت ایرانسل که بایستی از طریق خود ایرانسل پیگیری شود مشترکین ایرانسل منطقه نوترکی میتوانند وجود مشترکین زیاد ایرانسل وعدم پوشش را به اپراتور۷۰۰ اعلام کنند.

درخصوص آنتن دهی همراه اول روستاهایی که تحت پوشش دکل gsmنوترکی قرار نمیگیرند ضمن اعلام مشکلات به اپراتور ۹۹۹۰ مشکلات شان را به اداره اعلام کنند تا ازطریق معاونت ارتباطات سیار استان پیگیری شود.

ضمن آنکه درآینده برنامه همراه اول تغییر تجهیزات سایت‌های GSM به سیستمهای جدید می باشد.

درخصوص اینترنت وایفای وایرلس باتوجه به وسیع بودن منطقه ووجودمتقاضیان زیاد نوترکی ومرغا وپیگیری های دهیاران محترم مناطق ذکرشده وبخشداری درحال پیگیری توسط استان میباشد.

ضمن آنکه متقاضیان میتوانند از طریق دهیاری وبخشداری وفرمانداری مکاتبه نیز بااداره کل فناوری اطلاعات داشته باشند.

 


صدای مردم:

روستای انجه(شمی) ایذه ایرانسل که به زور اونم بعضی جاها آنتن میده، همراه اول هم فقط همراه فقط رو خط های روستایی آنتن میده اونم کل روستا رو پوشش نمیده، اصلا اینترنتی در کار نیست، هزار بار هم مخابرات رفتیم میگن پیگیری میکنیم اما هیچ کاری نکردن، الان وقتی وقتی برق قطع میشه انتن ها هم میرن، خواهش میکنیم که مسئولین مخابرات ایذه فکری هم به حال این روستا بکنن

با تشکر؛ آرش

 

پاسخ رئیس مخابرات:

درخصوص ایرانسل که شرکت خصوصی مجزا است مشکلات به اپراتور۷۰۰ آن اعلام شود.

درخصوص همراه اول روستای انجه تحت پوشش سایتGSM روستایی کتف چهوار می باشد که در چندماه گذشته سایت به دلیل مسیر انتقال رادیویی مشکل داشته که رادیو تعویض ومسیر انتقال تا شهر ایذه برروی فیبر نوری افتاد که مشکلات قطعی های سایت مرتفع شد.

ضمن آنکه دهیارمحترم انجه آقای بهادری نیز در آن زمان پیگیر مشکل بودند.

کلیه مشترکین همراه اول چنانچه یکبار درمحدوده سایت‌های GSM روستایی بصورت دستی شبکه روستایی tc-kHz یا irn-70 رایکبار انتخاب کنند و بعد روی اتوماتیک قرار دهند درمحدوده تمامی سایت‌های gsmروستایی رومینگ بوده وقادر به برقراری ارتباط خواهند بود.

نقاطی در روستا که اصلا آنتن نمی دهد را باذکر شماره همراه با نامه اداری به اداره بدهند تا ازطریق استان پیگیری شود.در صورت مشکل قطع برق وقطع ارتباط از طریق دهیاری محترم به اینجانب درهمان زمان قطع پیام داده شود.

با تغییر سایت های gsmطبق برنامه همراه اول  درآینده اینترنت آنها نیز برقرار خواهد شد. ضمن آنکه اینترنت وایفای وایرلس نیز درحال پیگیری است

 


صدای مردم:

با سلام و تشکر از عصر ایذه که باعث شده ما حرفهایمان رابه گوش مسئولین برسانیم.

چند سالی است که در دهدز تعدادی خانه پایین جاده ساخته که اهالی این خانه ها با مشکلات خیلی زیادی مواجه اند، متاسفانه در تابستان باید خاک بخوریم و در زمستان در گل گیر بکنیم و  همچنین برخی خانه ها به علت ضعف شبکه برق و کمبود تیر، مجبوراند از برق همسایه ها استفاده کنند، زیرساخت مخابرات هم ندارد و با مراجعات مکرر اهالی، جواب مخابرات این است که هنوز امتیاز تلفن به شما تعلق نگرفته است.

خواهشمندیم مسئولین دهدز پییگیری کنند

باتشکر، دهدزی

 

 

پاسخ رئیس مخابرات:

در خصوص مناطق پایین جاده دهدز مانند شهرک شاهپوری ها وشهرک چهاربنیچه پیشنهاد توسعه شبکه کابلی داده شده که باتوجه به برنامه ریزی های شرکت مخابرات ایران در خصوص توسعه زیرساخت ها باتوجه به مصوبات جدید جهت هزینه های دایری تلفن و هزینه های مکالمه ان شاالله توسعه شبکه کابل دهدز نیز با پیگیری ها ودستورات نماینده محترم درخصوص توسعه زیرساخت ها به منصه ظهور برسد.

 


صدای مردم:

 

با سلام و خسته نباشید
من از اهالی روستای چلکی هستم، این روستا یکی از نزدیک ترین روستاهای ایذه به شهره یا به نوعی جزء شهر محسوب میشه چون با دروازه قرآن  ۱۰۰۰ متر بیشتر فاصله نداره
این روستا هیچ اینترنتی نداره و ما برای کوچکترین کار ممکن که به اینترنت نیاز دارد باید تا شهر بریم، بارها به مخابرات رفتیم اما جواب درستی ندادن! با آومدن اینترنت ۳g و ۴g به راحتی میشه این روستا و روستاهای اطراف با یک دکل ۳g به اینترنت وصل کرد.

خواهشمندیم این مسئله رو پیگیری کنید‌.

با تشکر، حسین مومنی

 

پاسخ رئیس مخابرات:

درخصوص چلکی نیز باتوجه به هزینه های توسعه کابل وتعهد مخابرات به دولت باتوجه به وجود gsm روستایی پیگیری های مکرر دهیار محترم آقای مومنی ومراجعه مامورین از طراحی استان درحال حاضر تکلیف توسعه ارتباطات تلفن کابلی باتوجه به هزینه های بالای آن دارای توجیه اقتصادی نبوده است.

ضمن آنکه اینترنت وایفای وایرلس درحال پیگیری است، دهیارمحترم بیش از ده بار به اداره مراجعه کرده ودرضمن ایشان خود شخصاً نیز به اداره کل مراجعه و جواب ها را نیز شنیده است

ضمناً هر شهروندی جهت شفاف سازی اگر هزار بار هم مراجعه کند جواب وپیگیری هایی که وظیفه اداره بوده اعلام شده است. در فازها ی بعدی بعد از ۳g درشهر همراه اول توسعه وتبدیل سایت‌های همراه اول شهرستان وgsm را دربرنامه دارد.

 


 

مظفر عالیپور در پایان ملاک های توجیه اقتصادی توسط شرکت مخابرات را علت اصلی عدم توسعه زیرساخت های مخابرات در برخی از نقاط شهرستان، بخصوص روستاها عنوان کرد و افزود: ما میخواهیم که ایذه و تمام روستاهای آن زیرساخت های مناسب در حد همه شهروندان داشته باشد، ولی شرکت مخابرات درحال حاضر باتوجه به شرایط فعلی توسعه کابلی نداشته ضمن آنکه روند رشد توسعه کند بوده وچشم انداز آینده اینترنت های نسل چهارم وپنجم و وایرلس می باشد.

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

    Sorry, no posts matched your criteria.