تاریخ : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ 9 محرم 1446 Monday, 15 July , 2024
6

گرفتن وجه اجباری از دانش آموزان خلاف قانون است/ درمانگاه فرهنگیان ایذه در سال جاری افتتاح خواهد شد

  • کد خبر : 50103
  • 18 آذر 1395 - 20:56
گرفتن وجه اجباری از دانش آموزان خلاف قانون است/ درمانگاه فرهنگیان ایذه در سال جاری افتتاح خواهد شد

مدیر آموزش و پرورش ایذه در نشست خبری دفتر عصر ایذه، اظهار کرد: نگاه من عملگراست و از زمان قبول […]

مدیر آموزش و پرورش ایذه در نشست خبری دفتر عصر ایذه، اظهار کرد: نگاه من عملگراست و از زمان قبول این مسئولیت از همه‌ی نیروها کار و عملکرد عینی میخواهم زیرا آموزش و پرورش یک نهاد فرهنگی است و نیاز به کار عملی دارد.

مرتضی محمودی با بیان اینکه باید از پیشکسوتان فرهنگی زحمت کشان عرصه آموزش و فرهنگ تقدیر به عمل آید، افزود: در همین راستا سالن هانیه به نام استاد شیرزاد صالحی و‌ سالن اندیشه آموزش و‌ پرورش را نام مرحوم دکتر علیرضا مهدی پور تغییر نام دادیم.

وی با اشاره به بدهی حدود ۱میلیارد تومانی آموزش و پرورش ایذه، گفت: با وجود این بدهی کلان که مبلغ زیادی از بدهی به اداره برق است، دست روی دست نگذاشتیم و‌ با تفکر اقتصادی سعی در درآمد زایی برای اداره داریم.

محمودی در همین راستا افزود: مدارس و آموزشگاه هایی که ظرفیت درآمد زایی داشته باشند را رصد می کنیم تا بتوانیم از این راه مخارج آنها را تامین کنیم.

 

img_9233

 

نگاه ویژه ای به بخش ورزش داریم

مدیر آموزش و پرورش ایذه در همین راستا عنوان کرد: سالن ورزشی پوریای ولی با کمک های شایان مهندس خادمی به زودی افتتاح خواهد شد که با آغاز به کار آن بخشی از مشکلات حوزه ورزش دانش اموزان، فرهنگیان و حتی برگزاری جشنواره های مختلف ورزشی مرتفع خواهد شد.

مرتضی محمودی اضافه کرد: به دلیل کمبود اماکن ورزشی خاص بانوان در ایذه، درصددیم دو وقت ثابت در این سالن برای بانوان در نظر بگیریم.

وی بیان کرد: دست مسئول تربیت بدنی اداره را باز گذاشته ایم و در صورت تامین بودجه سالن دبستان شهید محمد احمدی که در مرکز شهر واقع شده است را به سالن کشتی تبدیل کنیم.

 

 

منتظر تایید ساختمان درمانگاه فرهنگیان هستیم/ ساخت خانه معلم ۷۰درصد پیشرفت داشته است

محمودی درخصوص درمانگاه فرهنگیان اظهار داشت: ساختمان در نظر گرفته شده برای درمانگاه توسط شبکه بهداشت تایید شده است و منتظر حضور و تایید ناظر استان هستیم.

وی با بیان اینکه در این خصوص شبکه بهداشت و درمان ایذه نهایت همکاری را با ما داشته است، تصریح کرد: دکتر حسین زاده قول تجهیز این مرکز را داده است و انشالله پس از تایید ناظر استان، درمانگاه تجهیز و آماده به کار خواهد شد.

 

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایذه افزود: به دنبال راه اندازی کیلینیک مشاوره در همین مرکز هم خواهیم بود.
مرتضی محمودی همچنین به اهمیت تکمیل خانه معلم اشاره کرد و گفت: ساخت خانه معلم ۷۰ درصد پیشرفت داشته است که به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده است که در نشستی که قرار است با استاندار خوزستان داشته باشیم به صورت ویژه پیگیر تکمیل این پروژه خواهیم بود.

 

مدارسی که شرایط درآمد زایی داشته باشند را باید رصد و فعال کرد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایذه با بیان اینکه مدارس باید به سمت درآمد زایی بروند، بیان داشت: باتوجه کمبود سرانه مدارس، اماکن و آموزشگاه هایی که قابلیت درآمد زایی داشته باشند را فعال خواهیم کرد.

 

وی در همین راستا اظهار کرد: بخشی کوچکی از مدرسه تیرداد صاحب را به بازارچه تبدیل خواهیم کرد و بنا داریم بوفه های مدارس را یا به مدیران مدارس و یا بخش خصوص واگذار کنیم.

 

گرفتن وجه اجباری از دانش آموزان خلاف قانون است/ مدیران مدارس باید ابتکار عمل داشته باشند

مرتضی محمودی با تاکید بر اینکه گرفتن هر گونه وجه اجباری از دانش آموزان خلاف قانون است، عنوان کرد: نحوه و مبلغ کمک به مدارس الزاما باید در جلسه انجمن و اولیا مطرح و مصوب شود که پس از تصویب هم دریافت وجه باید اختیاری باشد.

 

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال چندین خانواده بخاطر همین موضوع جهت گلایه و شکایت به اداره مراجعه کردند، افزود: با برخی از مدیران مدارس که هزینه های غیرمعقول و اجباری از دانش آموزان می خواستند برخورد شد.

 

مدیر آموزش و پرورش ایذه ادامه داد: بعضا مشاهده می شد که برخی مدارس کلاس های تقویتی را نیز اجبار کرده بودند که این خلاف قانون است، مدیران مدارس باید از خانواده هایی درخواست کمک کنند که وضع مالی خوبی داشته باشند نه از قشر ضعیف!

 

محمودی در پایان این بحث، تصریح کرد: برخی از مدیران مدارس با ابتکار و خلاقیت مدارس را به سمت درآمد زایی برده اند و برخی با کمک خیرین و دعوت از پیمانکاران جهت کمک به مدرسه، بار هزینه و سرانه مدارس را از روی دانش آموزان برداشته و هیچ گونه وجهی از آنها دریافت نمی کنند.

 

فرهنگیان می توانند در سریع ترین زمان ممکن از وام بلاعوض بهره‎مند شوند
مدیر آموزش و پرورش ایذه در ادامه به صندوق مالی اداره اشاره کرد و گفت: ۱۰ درصد از پول این صندوق به رییس اداره واگذار میشود و بنده در خصوص کمک به کارمندان و همکاران فرهنگی اعلام کردم که هرفردی که نیازمنداست (از فرهنگیان) میتواند مراجعه کند تا کمک بلاعوض را دریافت کند.

 

وی با بیان اینکه این صندوق از مجموع کمک‌های خود فرهنگیان تشکیل شده است، افزود: عزیزان فرهنگی که نیاز به وام فوری دارند می توانند در سریع ترین زمان ممکن از تسهیلات این صندوق بهره مند شوند.

 

به ۱۲۵ نیروی خدماتی نیازمندیم

مرتضی محمودی در ادامه به کمبود ۱۲۵ نیروی مستخدم برای مدارس اشاره کرد و گفت: حدود ۲۰۰ پرونده برای جذب نیروی خدماتی در اداره تشکیل شده است اما جذب نیرو نیازمند دستور مستقیم سازمان است که تاکنون هیچ ابلاغی در خصوص جذب این افراد به ما نداه اند.

 

وی ضمن اشاره به کمبود شدید خدمه بانو در مدارس ایذه، تصریح کرد: اگر دستور جذب نیروی خدماتی به ما ابلاغ شود، مطئنا بخشی از این کمبود را با جذب بانوان مرتفع خواهیم کرد.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایذه درخصوص تخلف و عدم هماهنگی سرایدار با مدیر مدرسه اظهار داشت: در صورت مشاهده هر گونه تخلف و یا درخواست مدیر، فوراً اقدام به جابجایی سرایدار خواهیم کرد و امسال موراد به این شکل داشتیم.

 

بحث استخدامی‌ها در اختیار وزارت است/ جذب معلمان نهضت چند سالی است که متوقف شده

محمودی در خصوص استخدامی ها اظهار کرد: آموزش و پرورش به دو صورت نیرو می گیرد یک ورود به دانشگاه( تربیت معلم) و دوم از طریق آزمونهای رسمی که دو دوره برگزار شده، ما تنها میتوانیم خدمه و پیش دبستانی آن هم به دستور وزارت و مدیر کل جذب کنیم.

 

 

وی در همین راستا به پرسش یکی از مخاطبین در خصوص نیاز ایذه و‌ بی توجهی جذب از سوی مسئولین اشاره کرد و‌ افزود:
شیوه سازمانی به این شکل است که که نیروی تازه کار را به مناطق که نیاز معلم دارند را منتقل نمی کنند و در واقع نیرویهای انتقالی را به این مناطق می فرستند.

 

مدیر آموزش وپرورش شهرستان ایذه در خصوص جذب نهضتی ها گفت: متاسفانه طرح جذب افراد باسابقه نهضتی متوقف شده است اما احتمالا با بررسی که انجام دادیم احتمال حق التدرسی شدن را دارند.

 

محمودی درپاسخ به سوال یکی از مخاطبین مبنی بر دلیل تغییر ساختمان مشاوره، عنوان کرد: مکان این مرکز مناسب این کار نبود و بنا داریم برای تجمیع بخش های مختلف، در ساختمان مرکزی اداره مکانی مناسب برای مرکز مشاوره اختصاص دهیم.

 

وی درخصوص مشکلات سرویس مدارس گفت: سرویس مدارس به بخش خصوصی واگذار شده است، اما نظارت با ما است، اولیا و دانش آموزان در صورت مشاهده تخلف به اداره مراجعه کنند، حتما رسیدگی خواهد شد.

 

محمودی همچنین در پاسخ به سوالات مردمی درخصوص نبود امکانات مدارس شهید اسدپور، مرضیه و‌ دیگر مدارس مطرح شده
از سوی مخاطبین اشاره کرد و به صورت کلی گفت: با کمک‌های قابل تقدیر مدیر کل نوسازی مدارس خوزستان و پیگیری های نماینده توانستیم در حد امکان بخشی از تجهیزات از جمله تعدادی بخاری برای مدارس تهیه کنیم.

 

مدیر آموزش و پرورش ایذه با بیان اینکه مدیران مدارس باید درخواست های خود را کتبا به ما اعلام کنند، گفت: که در جلسات غالبا به مدیران اعلام می کنیم که درخواست های خود را به بخش مربوطه اداره تحویل دهند و در صورت دارا بودن، به آنها تحویل می دهیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.asreizeh.com/?p=50103

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. یعنی اگر ی نفر الن سرجای خودش نشسته همین اقای محمودی عزیز هستند،ایشون معلم من تو مدرسه علاقمندان بودن،واقعا تفکر و دیدگاه ایشون به درد اموزش و پرورش میخوره ایشالا که تو ادامه راه موفق باشند.

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.