تاریخ : یکشنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۲ 28 جماد أول 1445 Sunday, 10 December , 2023
3

گزارش ویژه: قانونی که شامل خوزستان نمی‌شود!/کارت های استقلال بخشیده می شود ولی فولاد نه!

  • کد خبر : 6749
  • 16 بهمن 1393 - 12:33
گزارش ویژه: قانونی که شامل خوزستان نمی‌شود!/کارت های استقلال بخشیده می شود ولی فولاد نه!

عصر ایذه: اعتراض سایپای البرز به حضور غلامرضا عنایتی در بازی عصر چهارشنبه تیم های سایپا و استقلال، سوژه جدیدی […]

عصر ایذه: اعتراض سایپای البرز به حضور غلامرضا عنایتی در بازی عصر چهارشنبه تیم های سایپا و استقلال، سوژه جدیدی برای فوتبال قانون گریز ایران است.

 

به گزارش پایگاه خبری عصر ایذه، سایپا معترض شد که عنایتی محروم بوده است. آن ها گفتند عنایتی با احتساب کارت زردهایی که در نیم فصل اول با پیراهن تیم پدیده گرفته، حق حضور در برابر سایپا را نداشته است.
این اعتراض اما خیلی زود توسط سازمان لیگ پاسخ داده شد. کمیته مسابقات اعلام کرد مطابق بند ۱۱ ماده ۱۳ آئین نامه انضباطی، هنگام انتقال بازیکن از تیمی به تیمی دیگر، کارت زردهای قبلی او پاک می شود.

کمیته مسابقات سازمان لیگ در حالی این بحث را مطرح کرده که ظاهراً بند ۱۱ ماده ۱۳ آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال ایران شامل بازیکنان جدید سه تیم خوزستانی از جمله محمد قاضی، احمد آل نعمه، محسن بیات و کیوان امرایی نمی‌شود!

به نظر می رسد اگر برخی از رسانه ها به همان میزان که در کوچک ترین مسائل مربوط به باشگاه های خوزستانی حساسیت به خرج می دهند، روی حضور عنایتی در بازی عصر چهارشنبه ورزشگاه انقلاب کرج نیز حساسیت به خرج می دادند، موضوع کمی پیچیده تر از آن چیزی می شد که کمیته مسابقات اعلام کرد.

برای مشاهده تناقض های موجود در این رابطه کافی است این گزارش مصور از سایت رسمی سازمان لیگ فوتبال ایران را تا پایان دنبال کنید.

* * *

۱- بازیکنان محروم و در خطر محرومیت

گزارش ویژه: قانونی که شامل خوزستان نمی‌شود!

 

 

سایت رسمی سازمان لیگ فوتبال دارای یک بخش با عنوان «بازیکنان محروم و در آستانه محرومیت» است. این بخش به خوبی همه اهالی فوتبال از باشگاه ها و رسانه ها گرفته تا طرفداران تیم ها را در جریان بازیکنان محروم تیم ها یا بازیکنانی که در آستانه گرفتن یک کارت زرد دیگر و از دست دادن یک مسابقه رسمی هستند قرار می دهد.

۲- بازیکنان در آستانه محرومیت

گزارش ویژه: قانونی که شامل خوزستان نمی‌شود!

 

 

با ورود به بخش «بازیکنان محروم و در آستانه محرومیت» پس از اسامی محرومان به لیست بازیکنان در آستانه محرومیت می رسیم. نگاهی به عکس فوق بیندازید. نام غلامرضا عنایتی نه در فهرست بازیکنان در آستانه محرومیت تیم استقلال قرار گرفته، نه تیم قبلی اش، پدیده خراسان.
این در حالیست که در همین عکس می بینید نام محسن بیات مدافع جدید استقلال خوزستان در فهرست بازیکنان دو اخطاره و در آستانه محرومیت تیم عبدالله ویسی قرار دارد. محسن بیات تازه به استقلال آمده و فقط یک بازی برابر نفت تهران انجام داده که در این بازی هم اخطاری نگرفته است. در واقع این دو اخطار به جا مانده از نیم فصل اول و دوران حضورش در صبای قم است.

۳- آل نعمه و قاضی

گزارش ویژه: قانونی که شامل خوزستان نمی‌شود!

در عکس شماره ۳ می بینید که محمد قاضی و احمد آل نعمه در آستانه محرومیت هستند. قاضی یک کارت زرد با پیراهن استقلال و یک کارت زرد در بازی فولاد و راه آهن گرفته اما آل نعمه هر دو اخطارش را از تبریز سوغات آورده است.
در همین عکس به نکته جالبی می رسید. نام محسن بیات در فهرست بازیکنان در آستانه محرومیت تیم صبای قم نیز قرار دارد، چرا که او در نیم فصل اول در همین تیم دو اخطار دریافت کرده بود. این عکس با عکس بعدی ارتباط دارد.

 

۴- اخطارهای آل نعمه در تراکتورسازی

گزارش ویژه: قانونی که شامل خوزستان نمی‌شود!

در عکس بالا نام احمد آل نعمه را در فهرست بازیکنان دو اخطاره تراکتورسازی می بینید. در واقع نام آل نعمه هم به مانند بیات در فهرست بازیکنان دو اخطاره تیم سابقش باقی مانده است. این قاعده باید برای همه بازیکنان لیگ رعایت شده باشد ولی اعتراض تیم سایپا روی عنایتی نشان می دهد که ظاهراً در این خصوص دوگانگی وجود داشته است. عکس بعدی را ببینید.

 

 

۵- کاوه رضایی

گزارش ویژه: قانونی که شامل خوزستان نمی‌شود!

تیمی که روی عنایتی معترض شده سایپا نام دارد. سایپا در پایان نیم فصل کاوه رضایی را به ذوب آهن داد. در عکس فوق، نام کاوه رضایی را در فهرست بازیکنان دو اخطاره هر دو تیم سایپا و ذوب آهن مشاهده می کنید. گفتیم این قاعده ای است که برای همه تیم ها و بازیکنان رعایت شده ولی آن طور که باشگاه سایپا عنوان کرده برای استقلال و عنایتی لحاظ نشده است.

* * *

 

۶- پرونده انفرادی بازیکنان

گزارش ویژه: قانونی که شامل خوزستان نمی‌شود!

هر بازیکن در سازمان لیگ دارای یک پرونده است که سوابق او از حیث تعداد مسابقات، دقایق حضور در میدان، کارت های زرد و قرمز دریافتی در آن قرار می گیرد.
کیوان امرایی نام بازیکنی است که با غلامرضا عنایتی در پدیده همبازی بود. در پرونده این بازیکن همانطور که در عکس فوق می بینید یک کارت زرد ثبت شده است. این کارت زرد مربوط به دیدار سایپای البرز و پدیده خراسان است. امرایی ۱۸ شهریور در دقیقه ۶۷ بازی سایپا و پدیده کارت زرد دریافت کرده بود. سازمان لیگ این کارت زرد را در پرونده امرایی منظور کرده و طبق اعلام سایت رسمی سازمان لیگ، امرایی اکنون در نفت مسجدسلیمان یک اخطاره است.
عکس های بعدی را هم ببینید.

۷- محسن بیات

گزارش ویژه: قانونی که شامل خوزستان نمی‌شود!

محسن بیات همان حکایت کیوان امرایی را دارد. در پرونده انضباطی این بازیکن دو کارت زرد وجود دارد. محسن بیات با پیراهن صبای قم برابر دو تیم اصفهانی ذوب آهن و سپاهان کارت زرد دریافت کرده اما اکنون در استقلال خوزستان دو اخطاره است.

۸- احمد آل نعمه

گزارش ویژه: قانونی که شامل خوزستان نمی‌شود!

احمد آل نعمه هم مثل محسن بیات، دو کارت زرد در تیم قبلی دریافت کرده است. یک کارت زرد در بازی تراکتورسازی و فولاد خوزستان و یک کارت زرد در بازی تراکتورسازی و سایپا که هر دو کارت زرد فعلاً در پرونده این بازیکن در فولاد ثبت شده است.

 

۹ – محمد قاضی

گزارش ویژه: قانونی که شامل خوزستان نمی‌شود!

 

 
عکس بالا نشان می دهد که محمد قاضی دو اخطاره است، با این تفاوت که او در دو تیم مختلف کارت زرد گرفته است. به عکس پایین که نگاه کنید دقیقاً مشخص است که قاضی یک اخطار را با پیراهن استقلال و یک اخطار را با پیراهن فولاد گرفته اما هر دو کارت زرد در پرونده او در تیم فولاد به ثبت رسیده است.

گزارش ویژه: قانونی که شامل خوزستان نمی‌شود!

 

* * *

 

 
هدف از تهیه این گزارش ، نه پیگیری اعتراض باشگاه سایپا علیه غلامرضا عنایتی، بلکه اطلاع رسانی در خصوص وضعیت چهار بازیکنی است که در نیم فصل با همراه داشتن کارت زردهایی از تیم های قبلی به تیم های خوزستانی پیوستند.

فرض کنید اگر به جای غلامرضا عنایتی روی یک بازیکن فولاد یا استقلال خوزستان اعتراضی صورت می گرفت یا در آینده اعتراضی صورت بگیرد، آیا برخی از رسانه ها موضوع را به مانند داستان عنایتی مسکوت باقی می گذارند یا با تیترهای آنچنانی به مقابله با نمایندگان فوتبال خوزستان می پردازند؟!

در جریان پرونده های بازیکنان سرباز دیدیم که چه موج تبلیغاتی منفی علیه استان خوزستان به راه انداخته شد، گویی که تیم های غیرخوزستانی کاملاً پاک و عاری از مشکل بوده اند.

به نظر می رسد که سازمان لیگ باید همین امروز تکلیف بازیکنان جدید سه تیم خوزستانی را مشخص کند. اگر قرار به اجرای بند ۱۱ ماده ۱۳ آئین نامه انضباطی باشد، این بند از آئین نامه باید برای همه تیم ها اعمال شود و اسامی کیوان امرایی، محسن بیات، محمد قاضی و احمد آل نعمه از لیست بازیکنان در آستانه محرومیت که روی سایت رسمی سازمان لیگ درج شده حذف گردد.

اگر هم قرار است که این بند از آئین نامه فقط شامل دو تیم سرخابی تهران شود، باید همین امروز به سه تیم خوزستانی ابلاغ کنند که اخطارهای نیم فصل اول چهار بازیکن مذکور پاک نمی‌شود.

اینکه می گوییم امروز، پیش از برگزاری دربی خوزستان، به این دلیل است که دو تیم فولاد و استقلال خوزستان در هفته بعدی با دو تیم سپاهان و ذوب آهن بازی دارند و پیش از مصاف با دو تیم صاحب نفوذ اصفهانی باید تکلیف سه بازیکن دواخطاره آبی و قرمزپوشان خوزستان، محمد قاضی، احمد آل نعمه و محسن بیات، از هم اکنون مشخص شود.
خوزستان اسپورت

لینک کوتاه : http://www.asreizeh.com/?p=6749

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.