به گزارش عصر ایذه، طبیعتی متفاوت و منحصر به فرد که در نوروز هر گردشگر طبیعت دوستی را به وجد می آورد، دشتی سبز و سراسر شقایق قرمز که رود خروشان کارون آن را به دو نیم تقسیم کرده است.

 

دشت سوسن نام منطقه ای وسیع است که روستاهای زیادی در آن جای گرفته است، زمین حاصلخیز، آب فراوان و اقلیم مناسب تمام شرایط را برای کشت و باغداری مردمان خونگرم بختیاری این دیار فراهم کرده است.

 

 

 

برای رسیدن به این منطقه زیبا پس از عبور از جاده خروجی ایذه(به سمت شمال) و گذشتن از دهستان پیان به یک دو راهی می رسید که سمت راست به سمت سوسن و سمت چپ شما را به سمت منطقه گلزار و بارگاه امام زاده سلطان ابراهیم در جوار دریاچه سد شهید عباسپور(کارون۱) می رساند.

 

با رهسپار شدن به سمت سوسن از روستای کشگلی(Kashgeli) یا همان کفش گلی به گفته محلی ها عبور کرده و پس از طی ۵ کیلومتر به دو راهی دیگری می رسید که هر یک شما را به طرفین دشت سوسن راهنمایی می کند.

 


برای رسیدن به شمالی ترین و آخرین بخش دشت سوسن که در واقع دشت تمام شده و تنگه و رود کارون شکل می گیرد می بایست از مسیر سمت چپ به سمت روستای ده شیخ راهی شده و برای عبور از عرض رودخانه سوار قایق شد.

 


مسیر سمت راست با دور زدن کل دشت سوسن و عبور از پل روی کارون بخش شرقی را نیز کاملاً دور زده و به نقطه شمالی سوسن ختم می یابد.

 

 

این جاده تا روستای ده کهنه کاملاً آسفالت بوده و از ده کهنه تا ثریا(روستای مقابل ده شیخ در آن سوی کارون) خاکی به نسبت خوب می باشد.

 

روستای پلکانی ده ثریا

 

نمایی از شالیزارهای سوسن

به جرات می توان گفت هر روستای بخش سوسن یک نقطه ناب گردشگری است، از ده حوض و ده ثریا گرفته تا لولو و ده شیخ

هر کجای ایران که هستید، پیشنهاد می کنیم حتما ایام نوروز طبیعت بی نظیر سوسن را از دست ندهید.

انتهای پیام/*

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی